Jump to content

Blokada metody płatności dla klienta Gość


TimonP

Recommended Posts

Jeden z klientów robi zakupy bez rejestracji, po czym lubi nie odbierać przesyłek. Chciałbym zablokować tego klienta (grupa gość) poprzez adres email.

Utworzyłem nową grupę klientów, w której wyłączyłem opcję "Za pobraniem", a następnie dodałem do niej klienta.

Jednak podczas robienia kolejnych zakupów, tworzone jest nowe konto "Gość" na te same dane (inny nr. ID).

Czy jest jakaś opcja zablokowania adresu email, nie chcę blokować IP bo mogę zablokować innych klientów.

Wiem, może zrobić zakupy na inne konto email, ale mimo wszystko chciałbym go zablokować.

Link to comment
Share on other sites

Utwórz konto na ten adres email i nie zrobi zamówienia jako gość, będzie się musiał zalogować a jak sobie odzyska hasło to już i tak będziesz miał możliwość przeniesienia tego konta do chcianej grupy.

Oczywiście w kwestii prawnej nie możesz utworzyć konta za klienta ale klient musiał by to udowodnić że nie on zakładał, poza tym jak klient jest upierdliwy to zawsze możesz anulować jego zamówienia lub iść o krok dalej i przy nieodebranych przesyłkach złożyć wniosek przez internet do sądu i wezwać go do zapłaty kosztów które poniosłeś jako sklep.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...