Jump to content
  • 0

Dziwne zacięcia strony i panelu prestashop


herohero

Question

Witam, przeniosłem ostatnio dość duży sklep internetowy na serwer VPS (ovh) z dobrymi zasobami, niestety występuje problem z "dziwnym" zacinaniem się strony. 

 

Czasem działa bardzo szybko (tak jak powinna), a czasem strona potrafi się ładować 2 minuty, gdzie może być przyczyna?

To pokazuje debug po załadowaniu się strony po lagu: (zal1)

Jak widać quering time jest mały, a powinien być duży bo strona ładowała się minutę.

Nie potrafię znaleźć przyczyny.

 

Często ten problem występuje jak przechodzę przez zakładki w panelu administratora. Wtedy zacina się i panel i sklep.

Wersja PrestaShop: 1.7.7.4

Obecnie używany szablon: warehousechild

Informacje o serwerze: (zal2)

zal2.png

zal1.png

Link to comment
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

  • 0

Opcji jest wiele.

Jeśli zależy Ci na czasie ładowania to zacznij od aktualizacji prestashopu przynajmniej do 1.7.8.7.

Serwer webowy i jego konfiguracja mogą stanowić problem. Nie mam doświadczenia z litespeed ale patrzę na to bardzo sceptycznie.

Sprawdź dokładnie czas ładowania poszczególnych modułów bo jest spora szansa, że to jakiś słabo napisany i zoptymalizowany moduł. 

Postaraj się też ograniczyć liczbę modułów bo niezbędnego minimum żeby ograniczyć liczbę zapytań do bazy. Zobacz też w error_log php

OVH nie jest tutaj problemem, ogrom sklepów stoi w ovh w tym mój. Jak już to konfiguracja twojego vpsa.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...