Jump to content

Darmowy moduł Omnibus Compsoul Price


Recommended Posts

Witam, napisałem darmowy moduł przechowujący historię cen. Został on stworzony aby Twój sklep mógł spełnić dyrektywę omnibus. Minusy mojego rozwiązania, to to że trzeba skanować wszystkie produkty za pomocą konfiguracji modułu, lub każdorazowo po zmianie ceny, dodatkowo moduł nie zbiera cen dla różnych walut, klientów czy regionu. Instalację opisałem na blogu, linki w konfiguracji modułu lub w wiadomości prywatnej. Możliwość płatnego wdrożenia, link do mojego sklepu w stopce. Moduł jest w fazie testowej, przetestuj i podziel się uwagami w komentarzu.

To wersja poprawiona, jeden z użytkowników forum pomógł mi go dostosować do wymogów modułów o których nie miałem pojęcia, dzięki.

compsoulomnibus.zip

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Już tłumacze. Produkt kosztuje 100 zł przez ostanie pół roku. Obniżę dziś jego cenę o 50%. Teraz kosztuje 50 zł. 
Moduł powinien wyświetlić komunikat - Najniższa cena przed obniżką 100 zł. Tak robi np. X-KOM.
Zerknij: https://www.x-kom.pl/p/1081285-notebook-laptop-133-microsoft-surface-laptop-5-13-i5-8gb-256gb-win11-platynowy.html

I to daje właściwe pojęcie o rzeczywistej obniżce ceny.

Stosując Twój moduł (za który dziękuję) pojawi się komunikat - Najniższa cena z ostatnich 30 dni - 50 zł.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Ok, dzięki za wytłumaczenie. Rozumiem że po każdej zmianie, skanujesz ceny tak jak opisałem w instrukcji? Dodatkowo dyrektywa mówi o wyświetlaniu najniższej ceny sprzed 30dni. A nowa cena jest najniższą ceną sprzed 30dni, chyba że ja interpretuje to w zły sposób. Dodatkowo czy mógłbyś podesłać stronę na której wdrożyłeś integracje?

Link to comment
Share on other sites

W takim rozumieniu Twój moduł działa doskonale. Zawsze (prawie zawsze) nowa cena będzie najniższą. I w tym właśnie rzecz (handlowo - zobacz X-KOM), żeby pokazać najniższą cenę sprzed obniżki. Może dodasz jakiś warunek? Stronę na której wdrożyłem Twój moduł prześlę na PRIV. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

No ale czy cena przekreślona nie jest czasem ceną sprzed obniżki? Bo którą cenę miałbym wyświetlić? Jeżeli przed obniżką produkt dwa lata wcześniej kosztował znacznie mniej, to tę cenę mam wyświetlić? Cena zaraz przed obniżką, jest to główna przekreślona cena. Czyli mamy trzy ceny:
1. Cena omnibus - cena najniższa sprzed 30 dni
2. Cena regularna - cena sprzed obniżki
3. Cena aktualna - cena obniżona

Cena stosowana przez x-kom jest jawnym robieniem w siusiaka klienta, chyba że ja źle czytam dyrektywę, to jednak prawnik będzie musiał rozstrzygnąć.

Link to comment
Share on other sites

Nie tylko X Kom to robi. Wszyscy tak działają. W tym największe sieci, więc jest wysoce prawdopodobne, że mieszczą się w granicach prawa. Podają najniższą cenę z ostatnich 30 dni wykluczając tę sprzed obniżki. IMHO Twój moduł powinien działać w ten sam sposób.

Przykład z brzegu:

https://www.leroymerlin.pl/relaks-w-ogrodzie/meble-ogrodowe/meble-wypoczynkowe-do-ogrodu/meble-ogrodowe-zestaw-novara-antracytowe-keter,p579397,l209.html

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

A jaką masz wersję PHP? Bo zmieniłem na 8 i faktycznie jest problem z warunkiem w linii 527
 

return ($interval < $days || $date == 0);

Już to nie przejdzie, trzeba dodać:

return ($interval < $days || (int) $date === 0);


Dodatkowo włącz debug i napisz co dokładnie 500 zwracają. Na dniach jest poprawka, więc umieszczę na gicie.

Edited by compsoul.dev (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...