Jump to content
  • 0

system zamówień


mlody222

Question

Witam.
Czy jest możliwość w prestashop 1.7.8 zmienić system zamówień na bardziej przyjazny dla kupującego?
Chodzi o to aby przy składaniu zamówienia była na samym początku informacja faktura lub paragon.
następnie pojawiają się pola uwzględniające w/w opcję czyli:
paragon - tylko dane do wysyłki
faktura - dane do wysyłki plus dane do faktury.
używam standardowego szablonu i proces składania zamówienia wg mnie jest mocno nieczytelny. Chcąc paragon i tak widzimy pola do: nazwa firmy, nip, itd
Zainstalowałem moduł faktura paragon jednak daje on tylko informację czy kupujący wybrał pierwszą lub drugą opcję bez ingerencji w pola do wypisania.
Bardzo proszę o informację czy da się uzyskać taki efekt. 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Tutaj można to uzyskać robiąc od góry zapytanie "paragon/faktura" (np. radio button). Domyślnie zaznaczamy wymagane pola + dodatkowe dla firmy jako nieobowiązkowe.

Następnie prosta formułka typu

$('#company_fv').on('change', function() {
   $('#checkoutBillingAddress').slideDown();
});

rozwija dodatkowe pola, domyślnie są one zablokowane. Oczywiście musisz dostosować sobie klasy/identyfikatory pod swoje pola lub całą sekcję pól dot. firmy. Podane rozwiązanie było dodane właśnie w oparciu o moduł od knowband który umożliwia możliwie prosto dodawanie nowych pól do formularza zamówienia (zamówienie na 1 stronie).

Edited by krzysiek_web (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

niestety na chwilę obecną jest to dla mnie za trudne. Postanowiłem zainstalować darmowy test modułu 

SuperCheckout Free Version. Myślałem że jeżeli okaże się fajny zakupię go.

Oczywiście znowu problem bo po zainstalowaniu modułu i dodaniu produktu do koszyka wywala błąd HTTP ERROR 500 na stronie https://altilion.pl/module/supercheckout/supercheckout

może ktoś spotkał się z takim problemem. Nie znalazlem informacji aby moduł nie działał na wersji  1.7.8.8 chyba że się mylę.
 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...