Jump to content

Πώς μεταφράζουμε τα email σε ελληνικά?


d3s1gn3r

Recommended Posts

Παιδιά έχω μια απορία σχετικά με τα email που στέλνει το presta. Στο custom θέμα που έχω φτιάξει έχω μέσα τον φάκελο mails και εκεί μεσα τους φακέλους el και en με τις αντίστοιχες μεταφράσεις. Τα αρχεία που είναι μέσα στο φάκελο el όμως είναι στα αγγλικά οπότε σκέφτηκα να τα μεταφράσω από το back office από το translations. Το πρόβλημα είναι πως τα αρχεία είναι πάρα πολλά και θα μου πάρει κανα μήνα ετσι όπως το κόβω. Γνωρίζετε αν υπάρχει κάποιος εύκολοτερος τρόπος ή αν μπορώ να τα κατεβάσω από κάπου?

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Prestan0ob said:

Το Ελληνικό πακέτο περιλαμβάνει και τα email μεταφρασμένα στα Ελληνικά τα οποία μπορείς να τα δεις στο backend και να τα διορθώσεις εαν θες.

Για το frontend έχω επιλέξει.2 γλώσσες. Αγγλικά και Ελληνικά με default γλώσσα τα ελληνικά. Όταν όμως στέλνει email τα στέλνει στα Αγγλικά. Για παράδειγμα όταν κάνει εγγραφή ένας νέος πελάτης to email που παίρνει είναι στα Αγγλικά. 

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή εαν πας στις μεταφράσεις και κάνεις τροποποίηση δεν σου εμφανίζει τα μαιλ στα Ελληνικά? Δοκίμασες να κάνεις πάλι εισαγωγή την γλώσσα απο το μενού "Εντοπιότητα"?

32112488_.thumb.png.650ec1538349eca91271079f5e881287.png

 

2050931962_.thumb.png.a573e81f59339884fcefa6d52cddf1d4.png

εικόνα.png

εικόνα.png

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
26 minutes ago, webfx said:

ναι σωστα ενω κανω ενημερωσει γλωσσας ξανα τιποτα 

 

Στον φάκελο mails/el θα πρέπει να είναι όλα στα Ελληνικά τα αρχεία που υπάρχουν.
όπως ανέφερα και στον προηγούμενο -> Δοκίμασες να κάνεις πάλι εισαγωγή την γλώσσα απο το μενού "Εντοπιότητα"?
Εαν δεν λειτουργήσει ούτε αυτό αντικατέστησε όλα τα αρχεία του φακέλου mails/el απο τον φάκελο που ανεβάζω εδώ και είναι απο καθαρή εγκατάσταση.

el.zip

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Prestan0ob said:

Στον φάκελο mails/el θα πρέπει να είναι όλα στα Ελληνικά τα αρχεία που υπάρχουν.
όπως ανέφερα και στον προηγούμενο -> Δοκίμασες να κάνεις πάλι εισαγωγή την γλώσσα απο το μενού "Εντοπιότητα"?
Εαν δεν λειτουργήσει ούτε αυτό αντικατέστησε όλα τα αρχεία του φακέλου mails/el απο τον φάκελο που ανεβάζω εδώ και είναι απο καθαρή εγκατάσταση.

el.zip 129.59 kB · 0 downloads

ευχαριστώ πολύ μπορείς να μου επισημαίνεις μήπως την πλήρη διαδρομή του φακέλου ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...