Jump to content
  • 0

produkt z 180 kombinacjami - jak ogarnąć ceny? jest mądry sposób?


actirana

Question

W sklepie opartym na prestashop 1.7 tworzę produkt z kombinacjami, który ma 3 zmienne  - ilość (2 wartości), rozmiar (3 wartości), kolor (40 wartości) - to mi daje 180 kombinacji...
cena zależy od ilości lub rozmiaru, kolor nie ma wpływu na cenę, jak to obsłużyć, żeby było mądrze? bo teraz w zakładce kombinacje powinienem wypełnić 180 pól z cenami, one się będą oczywiście powtarzać dla każdego koloru

mało tego, należy dodać ceny specjalne w zakładce wycena, mam 3 grupy cenowe... czyli tam robi się 180x3 pola...
czy jest jakiś sposób, żeby pozwalać wybierać kolor jako wariant, ale bez konieczności tworzenia aż 180 opcji? bo bez koloru jest tylko 6 kombinacji i 18 cen specjalnych...

nie wyświetlam go publicznie, a więc nie mogę wstawić linka. Przy okazji, kiedy kopiuję dany produkt, to nie kopiuja się ceny specjalne - w wersji skopiowanej po prostu ich nie ma - wcześniej miałem prestę 1.6 i tam kopiowało się wszystko - czy tu jest inaczej czy to u mnie po prostu nie działa?

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Jeśli chcesz sobie ułatwić zarządzanie to możesz rozbić produkt na kilka np. podzielić je na podstawie rozmiaru  z tym ze nadal będziesz miał ceny w atrybutach do uzupełnienia. W PrestaShop 8.1 pojawi się spora zmiana w zarzadzaniu atrybutami i tam będzie prościej zarządzać nimi masowo na podstawie określonego parametru.

Druga opcja chyba lepsza wydajnościowo to zastosować jakiś konfigurator produktu.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

testuję teraz opcje reguły katalogu - jeśli to działa właściwie, nie wywraca się itd to pozostałbym przy 17 regułach dla 1 produktu - na razie działa na najprostszym poziomie wariantu - cena zmienia się gdy zmieni się rozmiar. Nie mogę znaleźć żadnej informacji jak to funkcjonuje w dłuższym okresie? takich reguł potrzeba będzie 17 dla każdego produktu, produktów będzie około 20

Druga opcja chyba lepsza wydajnościowo to zastosować jakiś konfigurator produktu. - co masz tutaj na myśli? możesz wskazać przykład?

a2.png

a1.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Pytanie czy zdjęcie produktu jest zmieniane przy zmianie koloru. Jeżeli zdjęcie nie jest zmieniane (czyli zielony kamień ma takie samo zdjęcie jak fioletowy kamień) to wybór koloru zrobiłbym jako pole dostosowania. Wtedy należałoby dla każdego produktu zaznaczyć wymagane pole dostosowania 'tekst' i napisać pewien skrypt, który doda pole wyboru koloru i po kliknięciu w kolor ajaxowo do produktu zostanie dodane dostosowanie. Tylko w tym wypadku ktoś doświadczony musiałby napisać pod to moduł

Link to comment
Share on other sites

  • 0

zdjęcie nie musi być zmieniane, ale musi być obsłużona dostępność koloru - jak na razie poszukiwania modułu słabo przebiegają, nie ma rozwiązania (chyba), które w pełni obsłużyłoby mój przypadek, kilku autorów już odpisało na pytania - wygląda na to, że w takich sytuacjach robi się po prostu 180 produktów 😉

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...