Jump to content
  • 0

Powiadomienia mail


smolapbz

Question

Witam, mam problem z powiadomieniami o nowym zamówieniu, nie przychodzi mi na maila takie powiadomienie. Pobrałem z katalogu moduł "Powiadomienia poczty" (ps_emailalerts).

ustawienia modułu w załączniku. Presta 1.7.8.8.

Czy miał ktoś  taki problem?

 

 

mail.png

Link to comment
Share on other sites

12 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Witam,

tak jak wyżej wszystko zostało opisane, zrobiłem. Czyli w folderze szablonu /ps_emailalerts/mails/pl/ , nawet do głównego folderu sklepu /mails/pl/ też wgrałem pliki new_order.html oraz new_order.txt. Niestety nadal wiadomość o nowym zamówieniu nie dochodzi. Najciekawsze, że reszta działa, brak na stanie itp. Jeśli chodzi o wiadomości do Klienta wszystkie działają.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wracam jeszcze raz z tematem. Jeśli chodzi o moduł ps_emailalerts to wszystkie powiadomienia działają oprócz nowego zamówienia,  wpadają do sklepu. Wszystkie statusy /  powiadomienia wysyłane do Klienta też działają. Wiadomość testowa oraz wysyłana przez formularz działa. Testowane na dwóch opcjach w ustawieniach adres e-mail. Funkcja PHP mail() oraz SMTP (aktualnie to jest w sklepie ustawione). Więc to jest dziwne, że akurat powiadomienie administratora o nowym zamówieniu nie działa. We wszystkich folderach mail są szablony PL.  Rozumiem, że wystarczy folder PL, co prawda EN też są. /modules/ps_emailalerts/mails/pl/ , mails/pl/ , themes/warehouse/mails/pl/ . Nie wiem może o czymś zapomniałem? Oczywiście w sklepie ustawiony ten sam adres email, tak samo w modułach, itp.  Nie mam już pomysłu.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Sprawdź czy w override w classach nie masz nadpisanego paymentModule.php
  • Sprawdź statusy czy masz zaznaczone przy statusach kiedy ma wysłać jakiego maila
  • Sprawdź, czy e-maile związane z zamówieniem nie trafiły do folderu spamu lub zostały odrzucone przez filtr antyspamowy

Zrzut ekranu 2023-04-25 105647.jpg

Edited by get3code (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Jeśli chodzi o plik paymentModule.php nie jest nadpisany, nie ma go w folderze.
  • Co do statusów tak to wygląda na załączonym screenie. Z tym, że one działają wszystkie bo maile dochodzą do Klientów. Tutaj chodzi o jeden mail odnośnie nowego zamówienia, na drugim załączonym screenie. Oprócz New Order wszystko działa.
  • Jedynie co zauważyłem to tylko moduł od tych powiadomień jest nadpisany /override/modules/ps_emailalerts/ps_emailalerts.php .
  • Do spamu nie wpada żadna wiadomość, bo ona nawet nie dochodzi. Tak jak pisałem wiadomość testowa czy z formularza kontaktowego dochodzi i nie wpada do spamu. Hosting hitme, ustawienia Konfiguracja Spamassassina oraz Filtr e-mail, nic nie było zmieniane, domyślne ustawienia.

B.png

A.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jeszcze screen logów e-mail. Ok, już próbuję. Jak jest wyłączona pamięć podręczna i włączone jest wymuszanie kompilacji to trzeba czyścić to w panelu? Czy bezpośrednio przez FTP /var/cache/ foldery prod i dev odznaczyć -old ?

Działa, chyba pomogło usunięcie tego folderu z /override/modules/ps_emailalerts/ . Na razie po odświeżeniu plików na FTP nie ma tego folderu, ciekawe jak długo będzie dobrze.

C.png

Edited by Squallik (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...