Jump to content
  • 0

Problem z działaniem po czystej instalacji


dc0

Question

Cześć jestem nowym użytkownikiem Presty i mam bardzo dziwne problemy.

Hosting mam na cyber-Folks (dawne linuxpl.com)

PHP w wersji 8.0 (8.1  też próbowałem) dla presty 8.0.0 oraz PHP 7.4 dla Presty 1.7.8.7

W obu przypadkach mam ten sam problem.

Po dodaniu JEDNEGO nowego produktu jest OK. Przy próbie dodania KOLEJENGO nowego produktu zamiast wyświetlić się pusty formularz skrypt wchodzi jakby w edycję tego PIERWSZEGO nowego produktu.

Jakakolwiek zmiana powoduje zmianę danych tego pierwszego produktu. Pomaga naciśnięcie SKOPIUJ. Wtedy tworzy się kopia tamtego produktu i po zmianie nazwy ceny itp. faktycznie mam DRUGI nowy produkt. Naciśnięcie znowu "Dodaj nowy produkt" powoduje ponowne wejście w edycję PIERWSZERGO nowego produktu. Próba zmiany przeglądarki powoduje że PIEWERSZY nowy produkt dodaje się poprawnie, a następnie jest znowu to samo. Na hostingu mam chyba LightSpeed (jeżeli jest to istotna informacja).

Podobne problemy są z dodawaniem do koszyka, żeby mieć prawidłowy stan po zmianach muszę ręcznie nacisnąć F5 i wtedy odświeża zawartość. Myślałem, że to wina PHP lub wersji PS ale w obu przypadkach mam ten sam efekt. Czy tylko jaj mam takie problemy czy to może wina hostingu? Próbowałem zmienić instalację z danymi przykładowymi i pustą, nic to nie daje. Tak jakby coś, było nie tak z cache-em lub ciasteczkami. Po wystąpieniu tego problemu pomaga w przeglądarce usunięcie danych o PHP_Session, wtedy dostaję komunikat że nie zgadza się token i "czy chcę kontynuować bo to jest ryzykowne", jak dam kontynuuj to wracam do katalogu i wtedy mogę dodać jeden nowy produkt, bo kolejny znów to samo. Jak w końcu usunąłem ten produkt na który ciągle wchodziło  w edycję. to wtedy nie działa przycisk "Dodaj nowy produkt" po naciśnięciu wraca cały czas do katalogu produktów.

Oczywiście po dodaniu nowego produktu muszę nacisnąć F5 bo przeglądarka nie widzi tego co zostało dodane ale do tego już się przyzwyczaiłem.

Jeżeli jestem za głupi żeby ogarnąć ten system to podpowiedzcie proszę czego użyć (mały sklep z wyrobami "rękodzieło artystyczne"  - 30 produktów robionych ręcznie - przewidywana sprzedaż 10 miesięcznie).

POMOŻECIE ? Co robię ŹLE ?

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Nie jestem wstanie nic wyłączyć (ten litespeed to chyba nie zależy odemnie). Mogę jedynie zmieniać tylko niektóre moduły dla PHP.

Mogę podać login i hasło do administracji sklepem gdyby ktoś chciał zobaczyć konfigurację i wskazać co mam zmienić.

Edited by dc0
dodano opcję podania hasła i loginu (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Próbowałem z włączonym cachem, wyłączonym, czyściłem cache. Nawet spróbowałem zainstalować PS pobierając bezpośrednio ze strony presty, bo wcześniej używałem instalatora dostępnego z zaplecza hostingu. I jest dokładnie to samo. Po zabawie przez 3 dni (weekend), nie znalazłem rozwiązania więc odinstalowałem wszystko. Próbowałem innych skryptów ale w "magneto" czy jakoś tak nie mogę ustawić odpowiednich parametrów PHP bo magneto  potrzebuje ok 750MB mem, a pomimo, że hosting umożliwia mi ustawienie do 1024MB mam, to to ustawienie nie działa, i skrypt zwraca że mam 256MB.  Aktualnie odinstalowałem wszystko i przeglądam dostępne rozwiązania płatne. Zadzwonię jeszcze do cyberfolks na dział techniczny i zapytam się może oni coś pomogą, bo już brakuje mi pomysłów. Jeżeli pojawią się jakieś nowe sugestie to wrócę do tematu i jeszcze raz zainstaluję.

Osobiście mam wrażenie że jest jakiś problem z cachem lub tokenami. Ale jestem nowy w tym temacie więc ... liczę na sugestię i pomoc. Jeżeli jest coś co mogę zmienić w ustawieniach hostingu (SSL, certyfikat, parametry PHP) to proszę o sugestie. Jeżeli coś w ustawieniach PRESTY to też proszę o sugestie lub o pw to podam passy do logowania się na admina sklepu w celu weryfikacji czy czegoś nie pominąłem.

To ma dopiero być sklep więc nie boję się że ktoś coś namiesza (a przynajmniej tak mi się wydaje).

p.s. Wyczyszczenie cache-u nie pomaga, dopiero usunięcie z przeglądarki danych PHP_session powoduje że jednorazowo da się dodać nowy produkt. Co dziwne dodawanie kategorii i innych rzeczy działa OK. Problem jest tylko z nowymi produktami i wyświetlaniem dodanych zdjęć.

Edited by dc0 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mały UPDATE :

Na innej domenie w tym samym hostingu udało się zainstalować i wszystko działa OK. Teraz zobaczę czy w tej domenie jak ustawię subdomenę to też będzie OK. Bo wychodzi, że albo jest problem z domeną, albo z ustawieniami subdomeny.

w subdomenie

h t t p : / /  sklep.domena.info - nie działa (a właściwie działa ale niepoprawnie)

natomiast  w

h t t p : / / innadomena.info/sklep - działa wszystko OK na default-owych ustawieniach z instalatora zaplecza hostingu.

 

Napisałem do supportu cyberfolks i czekam co odpowiedzą, a w międzyczasie działam dalej.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Problem rozwiązany.

Okazało się, że problem był w pliku .htaccess który chyba coś zapętlał w przekierowaniach w katalogu głównym domeny i miało to wpływ na działania sklepu w subdomenie pomimo że był to zupełnie inny katalog. Po zmianie nazwy pliku i zastąpienie go czystym plikiem .htaccess tylko z dwoma wpisami:

AddHandler application/x-httpd-php81 php
php_value memory_limit 256M

wszystko działa OK.

Wersja PHP 8.1, wersja PrestaShop 8.0.

Pozdrawiam, mam nadzieję że moje godziny wysiedziane przed kompem na coś się komuś przydadzą.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...