Jump to content
  • 0

Problem z przejściem do finalizacji zamówienia


alusplus

Question

Korzystam z wersji presta 1.7.6.7, wersja PHP na serwerze to 7.2.34 i korzystam z warehouse theme 4.3.2 od iqit. Mam problem z przejściem z koszyka do finalizacji w niektórych przypadkach. Po próbie przejścia do finalizacji ładuje się znowu strona koszyka - .pl/koszyk mimo że powinno ładować się - .pl/index.php?controller=order

Problem nie występuje zawsze, dla przykładu na swojej głównej przeglądarce od dłuższego czasu nie mogę przejść do finalizacji zamówienia, wyczyściłem ciasteczka na chrome, usunął się produkt z koszyka, ale przy kolejnej próbie nadal problem występuje. Po wejściu na incognito wszystko działa dobrze. Klienci co jakiś czas też skarżą się na to, że nie mogą przejść dalej. Ktoś wie co może być przyczyną?

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Albo masz włączone cache na cały sklep albo masz problem z cookiesami. Możesz jeszcze sprawdzić co będzie jak wyłączysz w zaawansowane -> administracja -> sprawdzanie ip cookie oraz ustawisz czas na dłuższy. Usuń później cache w zaawansowane -> wydajność -> usuń cache.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
17 hours ago, krzysiek_web said:

Używasz modułu litespeed cache?

Nie używam, powinienem?

15 hours ago, get3code said:

Albo masz włączone cache na cały sklep albo masz problem z cookiesami. Możesz jeszcze sprawdzić co będzie jak wyłączysz w zaawansowane -> administracja -> sprawdzanie ip cookie oraz ustawisz czas na dłuższy. Usuń później cache w zaawansowane -> wydajność -> usuń cache.

Wyłączyłem to sprawdzanie IP, ustawiłem czas na 700, usuń cache w sensie "Wyczyść pamięć podręczną" ? Jeśli tak to wyczyszczona, dla pewności wyczyściłem jeszcze przez FTP, jedyne co zauważyłem to że nie było folderu dev tylko sam prod. Do tego wyczyściłem cache dla tej strony w przeglądarce, w której to występuje i nadal to samo.

Co do rzeczy w zakładce wydajność to mam włączone: 
Zakładka Ustawienia dotyczące Smarty: Pamięć podręczna, Typ cacheowania: MySQL
Zakładka Opcjonalne funkcje: Funkcje
Funkcjonalność CCC: Inteligentna pamięć podręczna dla CSS, Optymalizacja Apache
Serwery mediów: nie jest ustawiony żaden serwer
Cache: Użyj pamięci podręcznej i wybraneCacheApc jednak z tego co widzę to również nie jest ustawiony żaden serwer.

Bardzo możliwe że to coś związanego z cache, bo czasami nie aktualizują się stany magazynowe, korzystamy z integratora z subiektem i mimo że requesty na bazę idą prawidłowo to trzeba wtedy wyczyścić cache i jeszcze raz synchronizować i dopiero wtedy się zmieniają na prawidłowe, jednak na tą finalizację to nie pomaga. 

Edited by alusplus (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...