Jump to content
  • 0

Add HTML code in CMS cagegory page Prestashop 1.7.8.8 | Dodawanie HTML do kategorii CMS


MarkB00

Question

Witam,

potrzebuję pomocy - jaki plik zmodyfikować, żeby móc dodawać html do opisu kategorii CMS. Domyślnie Presta czyści html z opisu kategorii stron CMS.

Jaki plik zmodyfikować, żeby można było dodawać html do kategorii CMS?

------------------

Hello,

the problem is to add HTML to description of CMS categories in Prestashop 1.7.8.8

Anyody know what should be eddited in which file to simply add HTML in CMS categories?

Randomly Prestashop clear all HTML from description of CMS categories.

Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Utwórz plik /override/classes/CMSCategory.php

<?php

class CMSCategory extends CMSCategoryCore {
	
	public function __construct($id = null, $id_lang = null, $id_shop = null, $translator = null) {
		
		self::$definition['fields']['description']['type'] = self::TYPE_HTML;
		
		parent::__construct($id, $id_lang, $id_shop, $translator);
	}
}

W /themes/_SZABLON_/templates/cms/category.tpl zmień

{$cms_category.description}

na

{$cms_category.description nofilter}


Wyczyść cache.

W wersji 1.7.8.7 działało, do pełni szczęścia brakuje TinyMCE.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

@atomek

Wszytko działa jak trzeba! Dzięki!

@get3code

Nie do końca rozumiem, co mam zrobić żeby aktywować edytor TinyMCE w opisach kategorii CMS.

W tych postach jest opis jak rozszerzyć TinyMCE, natomiast w opisie kategorii CMS jest dostępny tylko podstawowy edytor bez jakichkolwiek możliwości wyświetlania HTML itd. Rozumiem przez to, że jeśli edytuje TinyMCE na wersje rozszerzoną to będę miał jeszcze bardziej rozszerzony edytor tam gdzie miał on różne możliwości - np. w opisach produktów. Ale czy w opisach kategorii też doda się automatycznie rozszerzony edytor?

Ostatecznie nie chcę rozszerzać edytora TinyMCE ale chciałbym go w takiej samej formie w opisach kategorii CMS jak np. w opisie produktów. Domyślnie w opisach kategorii CMS jest tylko okienko do wpisania tekstu a nie ma edytora.

Niemniej próbowałem zrobić jak w opisach na stronach ale efekt była taki:

https://divleaf.ru/ - po wykonaniu edytor sekcji "opis" w Produktach stracił wszystkie molziwości formatowania, nie zauważyłem zmian edytora w innych sekcjach, opisach kategorii czy kategorii CMS.

https://mypresta.eu/ - dokładnie to samo co wyżej

https://webkul.com/ - tutaj nie do końca rozumiem i nie robiłem.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hej, rozszerzając edytor - rozszerzasz go wszędzie (zwiększasz zakres narzędzi tinymce).
Masz możliwość wtedy wklejenia kodu bezpośrednio w edytorze oraz wyłączenia walidacji znaczników.

To co atomek wstawił jest już tym czego potrzebujesz, jeśli chcesz mieć edytor wizualny musisz wywołać skrypty za to odpowiadające.

Zobacz też ten link: https://pskrk.com/prestashop-1-7-dodatnie-edytora-tekstowego-tinymce-w-opisie-kategorii-cms-w-adminie/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzięki za podpowiedź. Trochęczasu mnie nie było ale w końcu wracam do mojego problemu.

Chciałem zrobić jak w linku ale nie mam takiego pliku:

controllers/admin/AdminCmsCategoriesController.php

 

Na foto jest lista wszystkich plików, które mam w tym folderze.

W którym pliku powinienem szukać kontrolera opisu kategorii CMS?

controllers-admin_1.png

controllers-admin_2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Przygotowałem moduł, jest testowany tylko na kilku wersjach PrestaShop 1.7 oraz 8. Moduł zmienia pole description na html oraz dodaje tinymce dla pola w kategorii cms. Jest to wersja testowa, instalacja jest bezpieczna, nie wprowadza zmian do bazy. W konfiguracji jest instrukcja. Na różnych wersjach PrestaShop ładuje w różny sposób tinymce. Czasem może brakować ikon (co nie przeszkadza w korzystaniu), dopracowaną wersję wrzucę do modułów jak ogarnę. Załączam wersję testową.

editorhtmlcategory.zip

Edited by get3code (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...