Jump to content
  • 0

Downgrade PrestaShop 1.7.8.8 do 1.7.8.7


get3code

Question

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Witam,

Czy to zadziała jedynie w przypadku cofnięcia się do wersji 1.7.8.7, czy dowolnej 1.7.8.x. Jakie jest prawdopodobieństwo, że sklep się posypie wykonując wszystko zgodnie z instrukcją? :) Wiadomo, że backup i tak być musi :)

Czy można prosić o link do tego dodatku? Na filmiku średnio widać ten adres :)

Edited by marcinp1984 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam, migracja zadziała na praktycznie każdym systemie. Oczywiście trzeba wykonać kopię zapasową. W zależności od tego jakie controllery są nadpisane w override, trzeba sprawdzić czy zgodność będzie ok. Wiele wtyczek modyfikuje controllery i classy w folderze override. Metoda jednak nie powinna generować błędów, chyba że jak wspomniałem są modyfikacje w plikach systemowych.

Linki:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Od końca lipca przeniosłem sklep na hosting cyberfolks, niestety oni mają jakieś dziwne ustawienia, że z automatu zaktualizowali mi prestę do wersji 1.7.8.8. Zauważyłem że w grudniu po aktualizacji przestały być wykonywane zadania dodane do cron i musiały zostać dodane troche inaczej. Teraz znów zauważyłem że w koszyku po zmianie ilości produktu nie zmienia się łączna suma. Domyślam się jedynie, że to może być następstwo tej aktualizacji więc próba cofnięcia do starszej wersji może być jakimś ratunkiem.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ciężko mi stwierdzić jak by wygląda sama instalacja presty bo widzę, że jedni mają problemy jedni nie. Oni mi przenosili stronę z innego hostingu i wszystko działało bardzo dobrze. No ale przy którejś aktualizacji coś musiało się sknocić. Sklep stawiałem w okolicach sierpnia 2021 więc wtedy była chyba 1.7.7x do końca lipca zeszłego roku działała na tej wersji bo presty nie aktualizowałem. Być może kwestia z tym koszykiem była już przed grudniem ale w grudniu po ostatniej aktualizacji był problem z cronem więc i może wtedy też inne rzeczy się posypały. Spróbuje cofnąć się o kilka wersji zobaczę jaki będzie efekt. Nic do stracenia nie mam. Mam nadzieje, że nie będzie tu przeszkodą hosting ;]

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Problem na szczęście udało się rozwiązać. W wątku, który założyłem wcześniej użytkownik ComGrafPL podał mi link do innego wątku, gdzie temat był poruszony. Pozostałem przy wersji 1.7.8.8 jednak zmieniłem plik core.js dla szablonów z ostatniej wersji 1.7.7.x. Wydaje się, że wszystko działa poprawnie. A jeśli będą w przyszłości jakieś problemy wtedy spróbuje wrócić do wersji 1.7.8.7.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...