Jump to content

Intrebare atribute


MariusZMC-ndeer

Recommended Posts

Salutari, caut un modul pentru problema mea dar sunt sigur ca multi se confrunta cu asta, si aceasta problema este urmatoarea

Avem 2 categorii diferite numite Telefoane Mobile si Haine 

pentru categoria Telefoane Mobile avem atribute conform specificatiei precum ar fi tip procesor, memorie ram, spatiu disk etc, iar la haine avem culoare, material etc

 

atunci cand eu creez un produs si aleg categoria Telefoane Mobile sa imi afiseze DOAR atributele pe care le-am creat adica doar tip procesor, memorie ram, spatiu disk dar fara sa imi mai afiseze si atributele de la haine, la fel si cand creez un produs pentru categoria haine, vreau sa imi apara atributele Culoare si Material, nu si atributele care sunt la telefoane

sa fiu mai explicit, am 2 clienti, unu se ocupa cu telefoane vinde telefoane etc altul vinde haine, atunci cand clientul cu telefoane creaza produse sa nu ii apara atributele de la haine, adica omul se ocupa doar de tefoane nu si de haine, la fel si cel care creeaza produse pentru haine, sa ii afiseze doar atributele de haine nu si de telefoane, e aiurea ca cel care vinde haine sa ii apara atributele de telefoane adica daca vinde haine la ce i-ar trebui atribute precum tip procesor, sau memorie ram.

 

Am cautat pe batranul google un modul pentru asta, dar fara succes, are cineva un asfel de modul? nu are importanta cat costa

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Intrebarea ta mai mult ca sigur are legatura cu back-office pt ca pe front apare cum vrei tu sa apara.

Nu cred ca exista un modul care sa faca asta pt ca de exemplu culoare poate fi un atribut atat pt telefoane mobile cat si pentru haine si s-ar dubla daca nu s-ar vedea in BO pentru produse din categorii diferite. Daca sunt putine produse nu ar fi o problema dar in cazul in care magazinul are multe produse/categorii si multe caracyeristici/atribute atunci incepe sa fie o problema cu viteza de afisare

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...