Jump to content
  • 0

Edycja CSS dla szablonu classic - 3 pytania bez odpowiedzi.


PikaDarkstar

Question

Dzień dobry!
Na wstępie przepraszam, jeśli podobny temat już był, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania.
Bawię się z PrestaShop w wersji 1.7.8.7

Zależy mi na uzyskaniu niewielkich zmian w wyglądzie szablonu classic - głównie chodzi o kolorystykę, co stosunkowo łatwo udało mi się uzyskać tworząc "child theme" i plik custom.css

Jako że moja znajomość Presty nie istnieje "badam" konkretne elementy na stronie sklepu i odnoszę sie do nich bezpośrednio w pliku custom.css
Pomimo włączenia trybu debugowania w presta nadal nie umiem znaleźć nic odpowiedzialnego za wygląd okna subskrypcji. Chodzi mi o obramowanie po kliknięciu przy próbie wprowadzenia adresu email. Screen1 pokazuje problem. Czy ktoś może podpowiedzieć w jakim pliku mogę znaleźć odpowiedzialny kod za ten efekt? 

 

.block_newsletter form input[type="email"] 
 {
    width: 100%;
    padding: 11px;
    border: 1px solid #ddd;
 }
 
 .block_newsletter form input[type="text"]:focus
 {
	 color: #232323;
	 background: #fff;
	 outline: 3px solid #cd2727; 
 }



Następny problem, który mnie pokonał to przycisk w koszyku, a raczej jego opis - opis jest dłuższy niż sam przycisk — nie mam pojęcia gdzie i jak go wyedytować. screen nr 2
Rozumiem, że sam przycisk mogę też edytować — natomiast bardziej zależy mi na wyjaśnieniu, gdzie jest przechowywany ten tekst i jak się do niego dobrać (to pomoże mi w przyszłości dokonać więcej zmian w wyglądzie szablonu, którymi nie chce Państwa zanudzać)

Ostatnia kwestia jest podobna do poprzedniej, chodzi mi o możliwość modyfikacji/edycji opisów linków w sekcji "Twoje konto"
I tu tak samo nie mam pojęcia jak dobrać się do tych predefiniowanych wartości.

Jeśli dobrze rozumiem zarówno problem 2 jak i 3 to te "opisy" znajdują się w jakimś pliku/plikach odpowiedzialnych za polską wersje językowa, czy jest możliwość edycji tych plików? Co to za pliki?

Bardzo dziękuję za poświęcony czas.
Może ktoś z Państwa znajdzie chwilkę, by odpowiedzieć na moje głupie pytania?

Pozdrawiam!
 

screen3.png

Screen2.png

screen1.png

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Udało mi sie rozwiązać problem nr 1.
Znalazłem kod w themes.css

Gdyby ktoś potrzebował:

 

.block_newsletter form input[type="email"] 
 {
    width: 100%;
    padding: 11px;
    border: 1px solid #ddd;
 }
 
 .block_newsletter form input[type="text"]:focus
 {
	 color: #232323;
	 background: #fff;
	 outline: 3px solid #cd2727; 
 }
 
 .block_newsletter form input[type="email"]:focus
 {
	 padding:8px 8px 9px;
	 border:3px #cd2727 solid;
	 outline:0
 }

Ostatnie odwołanie dotyczy obramowania - zmiana koloru

Niestety pozostałe 2 problemy/pytania dalej są dla mnie zagadką :(

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...