Jump to content
  • 0

Cannot install module sekeywords - Themeforest Theme + Presta 1.7.8.7


hoody

Question

Witam,

 

Jak w temacie - po zakupie szablonu na Themeforest i wgraniu na świeżutką instalkę Presty, przy próbie aktywacji dostaję taki komunikat: "Cannot install module sekeywords. The module sekeywords could not be found on Addons."

Wersja Presty najnowsza, szablon również dostosowany zarówno pod wersję 1.6 jak i pod 1.7 (oczywiście zainstalowałem ten nowszy).

 

Ma ktoś pomysł, jak to obejść, przeinstalować moduł manualnie na serwerze?

Głupio, żeby cały szablon wysypywał się z powodu jednego modułu (nawet nie wiem, czy jest mi on tak do końca potrzebny)...

Link to comment
Share on other sites

10 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Jest to moduł który nie jest już dostępny, został zarchiwizowany natomiast nie wszyscy autorzy szablonów mają aktualna listę modułów i podczas instalacji wymuszają jego instalację. Najlepiej zgłosić autorowi błąd i niech on poprawi plik konfiguracyjny szablonu będzie to z korzyścią dla kolejnych jego klientów.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzięki za szybką odpowiedź, już napisałem do autora ale szczerze mówiąc nie wiem czy/kiedy odpisze.

Themeforest w kwestii supportu jest dość okrojone.

Rozumiem, że nie ma innej opcji (choćby tymczasowej) aby aktywować szablon i zająć się ustawieniami sklepu, a instalacja starszej Presty i kombinowanie z uruchomieniem szablonu to też bezsensowne zajęcie.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Niestety nie działa... ściągnąłem archiwum zip z githuba i chciałem zainstalować przez managera modułów.

Wyskoczyła opcja " This file does not seem to be a valid module zip [Exception 0]" oraz pytanie, czy włączyć Debug Mode.

Kiedy chcę to włączyć, nie dzieje się nic.

 

Rozpakowałem więc zip i wrzuciłem cały folder na serwer do sekcji modułów.

Również bez skutku.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie ukrywam, że odzyskałem przez chwilę nadzieję... :)

Zmieniłem domyślną nazwę z githuba na sekeywords.zip, później na ps_sekeywords.zip a na samym końcu na ybc_sekeywords.zip

 

Ybc to domyślny przedrostek dodatkowych modułów zainstalowanych razem z szablonem.

 

Niestety nic nie działa...

 

Może trzeba wrzucić ten moduł do paczki zip z tematem a następnie zainstalować całość jeszcze raz?

Chcesz rzucić okiem na raport z debug mode?

screen.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ah racja... nazwę zipa zmieniłem, zapomniałem jednak że po rozpakowaniu i tak jest master.

jest postęp, udało mi się zainstalować poprawnie, lecz przy próbie aktywacji szablonu, dostałem kolejny komunikat:

"Cannot install module statsequipment. The module statsequipment could not be found on Addons."

Rozumiem, że teraz trzeba poszukać tego, wgrać i tak do skutku... :)

 

Wybacz pytania, to mój pierwszy dzień z Prestą...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Na edycję szablonu jestem zdecydowanie za krótki... póki co ledwo co poradziłem sobie z wyszukaniem modułu. Gdyby nie Twoja wskazówka, to pewnie dalej bym główkował.

Chyba, że w międzyczasie autor szablonu go zaktualizuje...

Dzięki wielkie za wszystkie wskazówki i podpowiedzi, bardzo mi pomogłeś!

Temat do zamknięcia.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...