Jump to content

Problem z motywem Classic Version 1.0.0


kabat32

Recommended Posts

Witam Wszystkich na Forum PrestaShop :)

Tak jak w tytule mam kilka problemów dotyczących szablonu Classic Version 1.0.0 z PrestaShop.

Mój problem polega na tym że nigdzie nie mogę znaleźć jak zmienić wielkość czcionki w tym motywie, ponieważ zależy mi aby była mniejsza i ewentualnie kolor bo teraz jest jakiś siwawy, a nie czarny. Nie mogę znaleźć nigdzie w plikach, pliku custom.css, ani żadnego innego, który by za to odpowiadał.

Ma może ktoś na forum jakieś pomysły jak sobie z tym poradzić ?

Druga sprawa zależy mi też na pozbyciu się tego co jest widoczne na zdjęciu poniżej, bo też nie mogę sobie z tym poradzić, a prowadziłem już sklep na prestashop w innej wersji i w tamtym szablonie nie miałem z tym problemu, a tutaj jest jakiś problem, jakby mi plików za to odpowiedzialnych brakowało. Sam próbowałem tworzyć Pliki CSS, ale nic to nie daje nawet po wyczyszczeniu Pamięci.

1.thumb.png.662fb1aebf9d3ddd90078b959a1fb8ce.png

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, endriu107 said:

Wszystkie zmiany powinieneś nanosić do pliku custom.css on w standardzie jest pusty właśnie po to aby w nim umieszczać zmiany więc nie powinno mieć to znaczenia gdzie oryginalnie są definiowane kolory czy wielkości.

No tak tylko że u mnie w plikach motywu nigdzie nie ma takiego pliku, a jak tworze go sam to po zmianach nic się nie dzieje. Ewentualnie gdzie mam ten plik custom.css umieścić żeby coś działało ?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, endriu107 said:

Plik powinien być w katalogu themes/nazwa_szablonu/assets/css a po wprowadzonych zmianach należy wyczyścić pamięć podręczną sklepu i przeglądarki.

U mnie to nie działa. Stworzyłem w katalogu css plik custom.css i wkleiłem tam pojedynczo kilka kodów dla testów z strony https://web4ever.pl/ żaden kod nie zadziałał, czy to dotyczący menu czy czegoś innego, nie ma zupełnie żadnej reakcji na kod.

Link to comment
Share on other sites

Just now, endriu107 said:

Plik custom.css masz pusty więc nie ma co sprawdzać.

No tak mam pusty, bo usunąłem z niego kody ze strony bo nic nie zmieniały, a zależy mi tylko zmienić kolor czcionki i zmienić jej rozmiar i to co wstawiłem na zdjęciu powyżej.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, endriu107 said:

Ja u siebie już widzę zmiany na karcie produktu krótki opis mam w czarnym kolorze i mniejsza czcionka.

Faktycznie, skorzystałem z innej przeglądarki Opery i zmiany są widoczne.

A mógłbyś mi powiedzieć jak usunąć te napisy które dodałem na zdjęciach ?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, endriu107 said:

To najlepiej usunąć w plikach tpl.

A mniej więcej to w jakich plikach ? bo tam gdzie są podkategorie to już usunąłem, ale nie wiem jak tamte dwa usunąć, a trochę tych kodów dzisiaj przejrzałem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...