Jump to content
  • 0

Status failed po złożeniu zamówienia


ATJakubczyk

Question

Witam. Nie wiem z jakiego powodu presta nadaje status failed do każdego zamówienia (przy zamówieniu i zapłatą przez przelewy24, także wystąpił taki status mimo zapłaty przez klienta. Aktualnie taki problem wystąpił przy zamówieniu za pobraniem.

 

Zauważyłem, że włączona była wtyczka od trustedshops, ale jeszcze jej nie konfigurowaliśmy (czekamy, aż się rozwiniemy). Czy to ona mogła powodować zmiany tego statusu? Wtyczka została już wyłączona.

FAILED.png

FAILED_2.png

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
1 minute ago, endriu107 said:

To nie presta ustala status tylko moduł płatności więc raczej winy powinieneś szukać po stronie modułu przelewy24. Ostatnia mają dużo problemów z swoim modułem więc na początek upewnij się że jest aktualny.

W czasie odkąd napisałem, poszukiwałem problemu. Wyszło, że ten status był stworzony przez skrill, który był na początku w prescie. Usunąłem wszystkie i sprawdzę czy zadziała to prawidłowo, przy płatności przez przelewy24 i za pobraniem.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 8/3/2022 at 11:32 AM, endriu107 said:

To nie presta ustala status tylko moduł płatności więc raczej winy powinieneś szukać po stronie modułu przelewy24. Ostatnia mają dużo problemów z swoim modułem więc na początek upewnij się że jest aktualny.

Po usunięciu statusów związanych z modułem Skrill (który był usunięty na początku tworzenia sklepu na tym szablonie), program nadal wymusza status Failed (mimo, że został on usunięty i gdy wejdę w zamówienia to widzę przy nim Failed(usunięty) ). Najlepsze jest to, że wybrana jest płatność za pobraniem, więc nie ma to nic do przelewów24. Nie da się gdzieś w ustawieniach bądź plikach zmienić jaki status ma być przydzielany w takich sytuacjach (zamówienie za pobraniem itp).

Screenshot_11.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Rozumiem. W takim razie dlaczego nadawane są statusy z modułu płatniczego Skrill, skoro go usunąłem. Wygląda to tak, jakby moduł skrill nie dostawał informacji o płatności i przez to nadawał status failed, tylko jak to jest możliwe w takiej sytuacji, gdy jedyny aktywny to przelewy24?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...