Jump to content
  • 0

Błąd 404 po imporcie produktów z CSV na świeżej preście


thn_

Question

Zainstalowałem świeżą prestę 1.7.8.5 i zaimportowałem ponad 2000 produktów, niektóre miały problemy z nazwą lub opisem, musiałem edytować CSV, ale ostatecznie udało się zgrać wszystkie. Problem pojawił się przy próbie wejścia w kartę produktu z poziomu sklepu, gdyż niektóre z produktów wyrzucały błąd 404. Starałem się znaleźć jakiś zwór według którego błąd się pokazuje, ale nie znalazłem. Myślałem, że to wina znaków w tytule (gdzieś natknąłem się na informację, że presta jest przewrażliwiona na tym punkcie) i próbowałem zmieniać te znaki, ale nie przyniosło to żadnego skutku, próbowałem zmieniać nazwy produktów na "neutralne", w stylu "1234", ale to też nie pomagało w żaden sposób. Po każdej zmianie oczywiście regenerowałem friendly URL. Kopiowałem też te produkty, również ze zmienioną nazwą i url, nadal to samo. Jedynym sposobem na wyświetlenie tego produktu w sklepie było wyłączenie friendly URL, wówczas wszystko działało prawidłowo.

W logach hostingu dostałem tylko informację :

Quote

2022-07-18 09:35:41.981027 [INFO] [97019] [T0] [xxx] File not found [/xxx/1319-batman-jw18-150-strzalow-03-] 

Czy da się coś z tym zrobić?

Link to comment
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

  • 0

Skopiowałem I dostosowałem część pliku htaccess z innego sklepu, pomogło w przypadku niektórych produktów, ale nie wszystkich. W przypadku pozostałych zauważyłem, że wystarczy dodać "-1" na końcu każdego URL i produkty działają bez problemu, nie działa to jednak, gdy ustawię to z poziomu preferencje->ruch, muszę to zrobić w każdym produkcie z osobna. Nie jest to odpowiednie rozwiązanie, chciałbym zachować dotychczasowe URLe, gdyż są już nieźle wypozycjonowane. Macie jakiś pomysł co jest nie tak?

Widzę prawidłowość- jeżeli URL kończy się cyfrą, czy to w ramach URLi generowanych przez prestę czy ustawionych ręcznie to produkt działa idealnie

Edited by thn_ (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...