Jump to content
  • 0

Blok wyboru języka - pusty


morawcik

Question

Na sklepie mam ustawione 2 języki (polski i angielski, oba są włączone) jednak pomimo włączonego ww bloku/dodatku nie mogę wyświetlić tego na stronie. Jako, że korzystam z mega menu i chciałem dodać wybór języka poza menu to skopiowałem kod do własnego szablonu ale zwraca sam html bez jakiegokolwiek odniesienia do języków na stronie tak jakby $languages i $current_language były puste:

<div id="_desktop_language_selector">
  <div class="language-selector-wrapper">
    <span id="language-selector-label" class="hidden-md-up">Język:</span>
    <div class="language-selector dropdown js-dropdown open">
      <button data-toggle="dropdown" class="hidden-sm-down btn-unstyle" aria-haspopup="true" aria-expanded="true" aria-label="Lista rozwijana języków">
        <span class="expand-more"></span>
        <i class="material-icons expand-more"></i>
      </button>
      <ul class="dropdown-menu hidden-sm-down" aria-labelledby="language-selector-label" style="display: block;">
              </ul>
      <select class="link hidden-md-up" aria-labelledby="language-selector-label">
              </select>
    </div>
  </div>
</div>

 

Dla testu włączyłem sobie zwykłe menu ale też nic się nie wyświetla.

Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

To co się teraz wyświetla to ten skopiowany kod - standardowy blok w ogóle się nie pojawiał. Skopiowałem w taki sposób, że z modułu ps_languageselector z szablonu classic skopiowałem kod bezpośrednio do swojego szablonu do header.tpl

To ten kod:

<div id="_desktop_language_selector">
  <div class="language-selector-wrapper">
    <span id="language-selector-label" class="hidden-md-up">{l s='Language:' d='Shop.Theme.Global'}</span>
    <div class="language-selector dropdown js-dropdown">
      <button data-toggle="dropdown" class="hidden-sm-down btn-unstyle" aria-haspopup="true" aria-expanded="false" aria-label="{l s='Language dropdown' d='Shop.Theme.Global'}">
        <span class="expand-more">{$current_language.name_simple}</span>
        <i class="material-icons expand-more">&#xE5C5;</i>
      </button>
      <ul class="dropdown-menu hidden-sm-down" aria-labelledby="language-selector-label">
        {foreach from=$languages item=language}
          <li {if $language.id_lang == $current_language.id_lang} class="current" {/if}>
            <a href="{url entity='language' id=$language.id_lang}" class="dropdown-item" data-iso-code="{$language.iso_code}">{$language.name_simple}</a>
          </li>
        {/foreach}
      </ul>
      <select class="link hidden-md-up" aria-labelledby="language-selector-label">
        {foreach from=$languages item=language}
          <option value="{url entity='language' id=$language.id_lang}"{if $language.id_lang == $current_language.id_lang} selected="selected"{/if} data-iso-code="{$language.iso_code}">
            {$language.name_simple}
          </option>
        {/foreach}
      </select>
    </div>
  </div>
</div>

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Rozumiem. Udało mi się dojść do tego by wyświetlić to poprzez hook "displayTop" jednakże oprócz zmiany języka i waluty pojawia się też dodatkowa wyszukiwarka i "moje konto". Niestety jedyne gdzie znalazłem jakąś informację to w pliku theme.yml ale zmiana w nim (nawet po wyczyszczeniu cache i pamięci podręcznej nic się nie zmienia). Wiesz może gdzie mam tego szukać?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...