Jump to content

Vertical menu - problem z długością obszaru


993914_1508427817

Recommended Posts

Dzieje się tak ponieważ nazwy elementów w tym menu są dłuższe niż szerokość kontenera w którym się znajdują, opcji jest kilka i być może trzeba skorzystać z kilku na raz. Możesz zmniejszyć wielkość czcionki w tym menu, możesz zmniejszyć padding dla poszczególnych elementów menu, możesz również zwiększyć szerokość całej strony a w zasadzie elementu container.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, endriu107 said:

Dzieje się tak ponieważ nazwy elementów w tym menu są dłuższe niż szerokość kontenera w którym się znajdują, opcji jest kilka i być może trzeba skorzystać z kilku na raz. Możesz zmniejszyć wielkość czcionki w tym menu, możesz zmniejszyć padding dla poszczególnych elementów menu, możesz również zwiększyć szerokość całej strony a w zasadzie elementu container.

okej a czy mógłbym prosić o opisanie jak to zrobić najprościej ?

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, endriu107 said:

Na początek zobacz w szablonie może masz moduł konfiguracji wyglądu sklepu i da sie to tam zmienić.

Zanim napisze post na forum to poświęcam conajmniej 2h na spróbowanie ogarnięcia problemu samemu ;) - niestety nigdzie w panelu nie znalazłem żadnej opcji która mogła by coś zmienić.


Edit:

przepraszam poprzedni edit nie był do tego tematu

Edited by 993914_1508427817 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Jak na każdy problem poświęcasz 2 godziny to ostatnie 3 pytania dały ci aż 6 godzin. Gdybyś ten czas poświęcił na naukę PrestaShop to wszystko spokojnie jesteś w stanie sam zrobić. W zasadzie na moim kanale YouTube masz wszystko co potrzebne żeby dokonać tych zmian a w 6 godzin oglądniesz wszystkie moje poradniki 😉

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, endriu107 said:

Jak na każdy problem poświęcasz 2 godziny to ostatnie 3 pytania dały ci aż 6 godzin. Gdybyś ten czas poświęcił na naukę PrestaShop to wszystko spokojnie jesteś w stanie sam zrobić. W zasadzie na moim kanale YouTube masz wszystko co potrzebne żeby dokonać tych zmian a w 6 godzin oglądniesz wszystkie moje poradniki 😉

Muszę jeszcze pracować ;) nie jest to bite 2h i do tematu wracam jak mam chwile a łącznie uzbiera się 2h napewno - oczywiście może troche przesadziłem, ale tak mam plan wkońcu się douczyć. Narazie szukam pomocy na forach internetowych bo w chwili obecnej nie mam czasu na nauke choć bardzo bym chciał

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, endriu107 said:

W takim przypadku powinieneś skorzystać z działu Ofert i zlecić komuś prace, ktoś ci to zrobi szybko i dobrze a ty w tym samym czasie możesz spokojnie pracować.

Dziękuje za poradę lecz nie o tym chyba jest ten wątek ? Jeśli nie chcesz mi już pomagać to tego nie rób i tak już dużo mi pomogłeś za co dziękuje ale teraz mam wrażenie że zbyt mocno odchodzimy od tematu


Edit: "ktoś ci to zrobi szybko i dobrze" - zapomniałeś napisać "drogo"

Edited by 993914_1508427817 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze na forum jestem również jako moderator więc czasami zdarza mi się odbiegać od tematu wątku jeśli uznam że jest to niezbędne.

Wydaje mi się że czekasz na gotową odpowiedź typu ten kod wstaw w dane miejsce i że w twojej opinii jest to pomoc.

W mojej opinii pomoc to jest np. to co napisałem w twoim wątku o tekście w stopce gdzie zostałeś nakierowany i znalazłeś oraz poprawiłeś sam to co trzeba było, natomiast odpowiedź którą dostałeś w wątku o szerokości bloku języka czyli gotowy kod z instrukcją wstawienia w mojej opinii już poniekąd podchodzi pod wykonanie pracy ponieważ ktoś specjalnie dla ciebie napisał kod.

Jeżeli uważasz że programiści liczą sobie za dużo to możesz z góry określić jaką kwotę jesteś w stanie zapłacić żeby w twoim odczuciu nie było drogo, lub zaproponować coś barterowo praca za pracę.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, endriu107 said:

Po pierwsze na forum jestem również jako moderator więc czasami zdarza mi się odbiegać od tematu wątku jeśli uznam że jest to niezbędne.

Wydaje mi się że czekasz na gotową odpowiedź typu ten kod wstaw w dane miejsce i że w twojej opinii jest to pomoc.

W mojej opinii pomoc to jest np. to co napisałem w twoim wątku o tekście w stopce gdzie zostałeś nakierowany i znalazłeś oraz poprawiłeś sam to co trzeba było, natomiast odpowiedź którą dostałeś w wątku o szerokości bloku języka czyli gotowy kod z instrukcją wstawienia w mojej opinii już poniekąd podchodzi pod wykonanie pracy ponieważ ktoś specjalnie dla ciebie napisał kod.

Jeżeli uważasz że programiści liczą sobie za dużo to możesz z góry określić jaką kwotę jesteś w stanie zapłacić żeby w twoim odczuciu nie było drogo, lub zaproponować coś barterowo praca za pracę.

Okej, w takim razie się nie zrozumieliśmy :)  Nie oczekuje gotowego kodu w zasadzie gotowy kod dostałem tylko jeden raz. Odpowiedzi na moje poprzednie prośby również były podobne do twojej i sam odszukiwałem i naprawiałem błąd - po prostu w tym przypadku twoja podpowiedź mi nic nie daje bo akurat tutaj brakuje mi umiejętności i doświadczenia ;)

Gdybyś powiedział gdzie się zmienia czcionke lub gdzie sie zmienia padding lub gdzie się zmienia element container to pewnie doszedł bym do tego i to naprawił - poszperałem w modułach poszperałem na ftp i nie dałem rady więc poprosiłem o pomoc. 

Nie uważam że liczą sobie za dużo - uważam że jest to dla mnie za drogie. Władowałem z szefem w tą strone już tyle tysięcy że teraz szanujemy każde 100zł i próbuje sam zdziałać ile mogę z pomocą innych. Są osoby tu na forum które mi pomogły i gdy będą potrzebowały balustrady to wiedzą do kogo się zgłosić ;)

Edit: naprawde nie chce się wykłucać - plan mam taki jak odrobie się z pracą a nikt nie da innej podpowiedzi to zaczne oglądać twoje filmy na youtubie :D

 

Edited by 993914_1508427817 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zakładając że ustawienia nawigacji tego nie mają to "musisz" przerobić kurs html i css, przyklad bez rwd do wklejania jak w twoim starszym temacie z blokadą odpowiedzi:

.lang-de .sp-megamenu-container a {
     font-size: 13px !important;
 margin-bottom: 3px !important;
}

.lang-hu .sp-megamenu-container a,
.lang-lt .sp-megamenu-container a,
.lang-sk .sp-megamenu-container a {
     font-size: 14px !important;
 margin-bottom: 1px !important;
}

.lang-de .sp-megamenu-container a,
.lang-de .sp-megamenu-container ul li:not(.parent),
.lang-sk .sp-megamenu-container a,
.lang-sk .sp-megamenu-container ul li:not(.parent) {
  padding-left: 2px !important;
 padding-right: 2px !important;
   margin-left: 2px !important;
  margin-right: 2px !important;
}

Pewnie po zmianie szerokości okna szybko znowu się wywali  - być może trzeba by menu przepisać na jeden element wspólny (przycisk home jest osobno).

Polska nawigacja źle wygląda z szerokością okna 992 do 1226 pikseli.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...