Jump to content
  • 0

Różne nazwy produktów dla różnych kategorii


CPTBombaxx

Question

Cześć,

 

spotkaliście się może z modułem bądź jakimś innym rozwiązaniem które byłoby wstanie zrobić coś takiego?

Potrzebujemy różnych nazw produktów w zależności od kategorii w jakiej się znajduje, bez duplikowania produktów i wskazywania np. takiego samego symbolu tylko np. oba mają prowadzić do jednej karty produktów (ogólnie jednego produktu). 

Przykładowo.

Żeby w każdej kategorii produkty nazywały się inaczej np. mamy dany produkt do czekolady i do mas tłustych - może on zostać rozbity na dwie kategorie, ale w jednej musi się nazywać np. "barwnik do czekolady" a w drugim "barwnik do mas tłustych". Finalnie może prowadzić do linka z tym samym produktem, ze szczegółowym opisem zawierającym wymienione frazy.

Jest w ogóle coś takiego możliwe do zrobienia w prescie?

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Cześć,

osobiście nie spotkałem się z takim modułem i będąc szczerym na kilku płaszczyznach takie rozwiązanie jest problematyczne. Oto dlaczego:

1) Wchodząc w kategorię najwyższego rzędu nie wiemy jaką nazwę mamy wyświetlać (możemy ustawić jedną domyślną nazwę ale wtedy klient widzi jeden produkt a drugi np. do mas tłustych, jest niewidoczny)

2) W zamówieniu trzeba byłoby przechowywać konkretną nazwę produktu zakupionego - jeżeli kupię do mas tłustych to zamówienie musi przechować informacje o nazwie produktu - i tu jest problem, ponieważ nie można nigdzie zapisać kategorii z której złożyło się zamówienie, na podstawie której ustalana jest nazwa

3) Jeżeli oba produkty, o innych nazwach, będą kierowały do produktu o tym samym adresie URL to jaką nazwę tam wyświetlić? Nie da się zrobić, aby wyświetlało konkretną nazwę ze względu na kategorię z której przyszliśmy

Jeżeli chodzi WYŁĄCZNIE o wyświetlanie innej nazwy produktu ze względu na kategorię - jest to pewnie możliwe, dałoby się napisać do tego moduł ale osobiście widzę więcej problemów innej natury. Tych problemów może być tak dużo że radziłbym odpuścić takie rozwiązanie.

 

A jaki jest konkretny powód, że produkt nie może być rozbity na dwa produkty? Na pewno jest inne rozwiązanie ale trzeba poznać źródło problemu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 6/30/2022 at 8:06 AM, Piotr3qx said:

Cześć,

osobiście nie spotkałem się z takim modułem i będąc szczerym na kilku płaszczyznach takie rozwiązanie jest problematyczne. Oto dlaczego:

1) Wchodząc w kategorię najwyższego rzędu nie wiemy jaką nazwę mamy wyświetlać (możemy ustawić jedną domyślną nazwę ale wtedy klient widzi jeden produkt a drugi np. do mas tłustych, jest niewidoczny)

2) W zamówieniu trzeba byłoby przechowywać konkretną nazwę produktu zakupionego - jeżeli kupię do mas tłustych to zamówienie musi przechować informacje o nazwie produktu - i tu jest problem, ponieważ nie można nigdzie zapisać kategorii z której złożyło się zamówienie, na podstawie której ustalana jest nazwa

3) Jeżeli oba produkty, o innych nazwach, będą kierowały do produktu o tym samym adresie URL to jaką nazwę tam wyświetlić? Nie da się zrobić, aby wyświetlało konkretną nazwę ze względu na kategorię z której przyszliśmy

Jeżeli chodzi WYŁĄCZNIE o wyświetlanie innej nazwy produktu ze względu na kategorię - jest to pewnie możliwe, dałoby się napisać do tego moduł ale osobiście widzę więcej problemów innej natury. Tych problemów może być tak dużo że radziłbym odpuścić takie rozwiązanie.

 

A jaki jest konkretny powód, że produkt nie może być rozbity na dwa produkty? Na pewno jest inne rozwiązanie ale trzeba poznać źródło problemu

 

Też mam wersję anglojęzyczną posta i tam trochę więcej się wypowiedzieli użytkownicy, ale takie samo zdanie. Sama myśl chyba trochę przekombinowana ;).

Konkretny powód chodzi o SEO, firma która nam to ogarnia zaproponowała takie rozwiązanie ponieważ teraz w presta jeden produkt pojawia się w kilku kategoriach (bo przeważnie pasują do kilku) i, że to nie jest dobre dla pozycjonowania stron, chyba przez duble. Już z nimi rozmawialiśmy i powinni wymyśleć coś innego ewentuanie zostawimy to tak jak jest.

 

W sumie przy okazji, może działałoby to inaczej gdyby w inny sposób działała nawigacja okruszkowa, aktualnie gdy mamy jakiś produkt to ma on jedną kategorię główną i tylko Ona pokazuje się w breadcrumbs nawet gdy wejdziemy w kartę produktu z całkiem innej kategorii, ale to chyba tak tylko może działać bo karta produktu to trochę "oddzielny byt" . 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie jestem specjalistą od SEO ale czy nie lepiej mieć dwa oddzielne produkty? Jeden o nazwie PRODUKT DO MAS TŁUSTYCH a drugi PRODUKT DO MAS CZEKOLADOWYCH? Wtedy użytkownik szukając konkretnego produktu znajdzie odpowiedni produkt. Jakbym nawet szukał w google i wpisał tam produkt do mas tłustych to powinien taki właśnie produkt powinien wyskoczyć 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 minute ago, Piotr3qx said:

Nie jestem specjalistą od SEO ale czy nie lepiej mieć dwa oddzielne produkty? Jeden o nazwie PRODUKT DO MAS TŁUSTYCH a drugi PRODUKT DO MAS CZEKOLADOWYCH? Wtedy użytkownik szukając konkretnego produktu znajdzie odpowiedni produkt. Jakbym nawet szukał w google i wpisał tam produkt do mas tłustych to powinien taki właśnie produkt powinien wyskoczyć 

Dublowanie produktów tylko po to aby mieć oddzielne nazwy też rozważaliśmy praktycznie od razu, ale w sumie osoby które są odpowiedzialne za produkty na stronie sądzą, że przy prawie 25k aktywnych aktualnie produktów mógłby być mały chaos przez powielenie ich, temat jeszcze do obgadania ;).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...