Jump to content
  • 0

Import ceny z Baselinkera do presty pomniejszony o vat


jimmyvpt7

Question

Cześć!

Mam problem z importem cen z baselinkera do presty. Mianowicie sytuacja jest taka:

Baselinker wysyła do presty ceny brutto. Każdy produkt ma przypisaną stawkę vat 0% (handluję żywnością). Jednak w karcie produktowej w adminie oraz na stronach cena pojawia się pomniejszona o podatek vat 23%. Następnie podczas kolejnej synchronizacji, baselinker weryfikuje ceny i nie zauważa błędu... (to znaczy że w preście moja cena finalna jest gdzieś zapisana tylko mam ustawione jakieś dziwne formatowanie, które ściąga vat...). Macie pomysł gdzie coś takiego poprawić?

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

w baselinkerze ustawiony VAT na 0% przy każdym produkcie?

w preście masz ustawiony VAT 0%? (międzynarodowy->podatki)

Wygląda na to, że presta dostaje od BL info o cenie brutto, ale nie wysokości podatku, presta domyślnie ustawia sobie 23%. Spróbuj w wyżej wspomnianych opcjach zostawić tylko 0%

Link to comment
Share on other sites

  • 0
29 minutes ago, thn_ said:

w baselinkerze ustawiony VAT na 0% przy każdym produkcie?

w preście masz ustawiony VAT 0%? (międzynarodowy->podatki)

Wygląda na to, że presta dostaje od BL info o cenie brutto, ale nie wysokości podatku, presta domyślnie ustawia sobie 23%. Spróbuj w wyżej wspomnianych opcjach zostawić tylko 0%

W produktach mam ustawione "brak podatku" - teraz zmieniłem na kilku wybranych na stawkę 0% i zobaczę czy coś się zmieni przy synchronizacji.

W zakładce z podatkami wyświetlają mi się 4 stawki 0%, 5%, 8%, 23%. Będzie to potrzebne do obsługi platformy b2b więc nie mogę ich wszystkich usunąć.

Dzięki za radę, na razie sprawdzę czy nie trzeba wszędzie jednak ustawić stawki 0% a nie brak podatku. Jutro rano zobaczę czy coś się zmieniło. Jak się nie uda to usunę to wszystko i sprawdzę tylko na stawce 0%.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...