Jump to content
  • 0

produkty wirtualne


Odranka

Question

Witajcie , sprzedaję pliki cyfrowe , dotychczas na Zencard i tam wrzucałam spakowane pliki do folderu Download na FTP i podpinałam ścieżkę do produktu by klient po zakupie mógł pobrać plik . 

Tutaj w Presta Shop też jest opcja sprzedaży plików i wgrania ich ale ja widzę ,że tylko przez stronę i każdy osobno a to zajmuje mnóstwo czasu .. 

Czy ktoś zna sposób jak to zrobić przez FTP ?

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

chyba jestem na to za cienka w uszach :( nie ogarniam... a ładowanie plików po 100 , 200 mb to zajmuje dużo czasu , w tym tempie mogę dodać tylko kilka produktów dziennie a mam ich ponad 200 do dodania ( chciałabym wszystkie zipy wrzucić na FTP a potem tylko podpiąć pod produkt :( 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Podczas uploadu nazwa pliku jest hashowana, pliki są zapisywane w katalogu download na serwerze. To co możesz zrobić to przygotować plik CSV z linkiem do bardzo małego pliku dla każdego produktu i zaimportować go, na tej podstawie sklep przypisze hashe plików (nowe nazwy) do produktów. Później możesz swoim plikom zmienić nazwy na te zahashowane i wgrać je do tego katalogu przez ftp.

Nazwy hashy wyciągniesz z bazy danych w tabeli PREFIX_product_download są zapisane, przykładowe zapytanie:

SELECT pl.id_product, pl.name, pd.filename FROM ps_product_lang pl 
LEFT JOIN ps_product_download pd ON pd.id_product = pl.id_product
WHERE pd.filename != 'null'

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 minutes ago, endriu107 said:

Podczas uploadu nazwa pliku jest hashowana, pliki są zapisywane w katalogu download na serwerze. To co możesz zrobić to przygotować plik CSV z linkiem do bardzo małego pliku dla każdego produktu i zaimportować go, na tej podstawie sklep przypisze hashe plików (nowe nazwy) do produktów. Później możesz swoim plikom zmienić nazwy na te zahashowane i wgrać je do tego katalogu przez ftp.

Nazwy hashy wyciągniesz z bazy danych w tabeli PREFIX_product_download są zapisane, przykładowe zapytanie:

SELECT pl.id_product, pl.name, pd.filename FROM ps_product_lang pl 
LEFT JOIN ps_product_download pd ON pd.id_product = pl.id_product
WHERE pd.filename != 'null'

 

 

Jest tylko jedno wielki ALE. PrestaShop zapisując pliki wirtualnego produktu usuwa rozszerzenie źródłowego pliku. Dlatego podmieniając nazwę pliku należy pamiętać by usunąć z niego rozszerzenie

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...