Jump to content

Dodawanie kategorii z pliku CSV


paweld00

Recommended Posts

Przeszukałem całe forum, jednak nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Czy istnieje możliwość dodania kategorii bezpośrednio z pliku CSV? Chodzi mi o dodanie wielu kategorii i podkategorii abym nie musiał wprowadzać wszystkiego osobno tylko w jakiś sposób można było to zautomatyzować. Czy może jest jakiś moduł który pozwoli na takie rozwiązanie, lub jak należy przygotować taki plik aby to wszystko poprawnie działało? Z góry dziękuję za odpowiedz. 

Link to comment
Share on other sites

Udało mi się pobrać przykładowy plik importu, jednak gdy chce go później wrzucić z powrotem pojawia mi się masa błędów i ostrzeżeń. Może to być spowodowane tym że plik został otwarty w Excelu i później zapisany? Bo też nie do końca rozumiem cały system tworzenia podkategorii. Czy muszą być one zapisywane po kropce, przecinku. Bo w utworzonym przykładowo pliku na podstawie wyżej wspomnianego faktycznie pojawiają się w okienku kategorie które docelowo miały być podkategoriami. Pozostaje też kwestia dodawania indeksu kategorii czy będzie to zrobione automatycznie czy taki indeks muszę dodawać sam?

Link to comment
Share on other sites

Excel się nie nadaje, sugeruje darmowy libre office. Dla każdej kategorii możesz określić rodzica więc każda kategoria to osobna linijka w pliku. Id możesz nadać w pliku wtedy nastąpi aktualizacja istniejących i dodanie nieistniejących lub zostawić bez id wtedy zostaną nadane kolejne. ID 1 i 2 są zarezerwowane więc najmniejsze ID które możesz podać to 3.

Link to comment
Share on other sites

Super, już bardzo dużo mi się rozjaśniło. Jeszcze pytanie. Jeśli dobrze rozumiem, chcąc dodać podkategorie (lub kilka) muszę to zrobić w tym samym wierszu w którym jest kategoria główna? Czy na przykład w numerze ID muszę dodać kropkę np 2. Kategoria główna 2.1 Podkategoria. Czy trzeba to obejść jeszcze jakoś inaczej?

Link to comment
Share on other sites

To już rozumiem. Teraz znowu pojawił się problem w postaci zapisania takiego pliku. Po wprowadzeniu wszystkiego jak należy libre ofiice chce mi to zapisać jako plik tekstowy CSV. Później po wprowadzeniu do sklepu nie mam nic oddzielonego tylko wszystko jest w jednej linijce. Domyślam się że problem jest w formacie zapisu

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...