Jump to content
  • 0

width i height w kodzie strony dla każdego rozmiaru zdjecia


felgi

Question

Panowie, zależy mi na poprawieniu CLS prestashop 1.7.8. podpowiedzcie w którym pliku powstawiać rozmiary width i height dla każdego typu zdjęcia (home-default, category_default, medium_default...) dodam że mam płatną templatkę więc ścieżka do mojego pliku może być gdzieś indziej niż domyślnie, ale w których plikach to w ogóle szukać?

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Jeśli masz płatną templatkę to warto byś zgłosił ten problem autorowi szablonu. Dzięki temu będziesz mógł nadal go aktualizować.

Same rozmiary poszczególnych typów obrazków powinny być dostępne w zmiennych, które trzymają informacje o produktach, na przykład:

width="{$product.cover.bySize.home_default.width}" height="{$product.cover.bySize.home_default.height}"

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ok., dziękuję, napisałem do autorów templatki ale odpisują z duuużym opóźnieniem i nie ma też pewności że zechcą pomóc bo już mi odpisywali w podobnych kwestiach że to wykracza poza ich zakres pomocy. w domyślnej templatce PS też w kodzie html nie ma chyba określonych wysokości  i szerokości zdjęć, prawda? jak to rozwiązujecie? da się po prostu wstawić do kodu html w odpowiednim miejscu parametry które są ustawione w sekcji "wygląd" - "zdjęcia"?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

dziwne, do pliku products.tpl wewnątrz katalogu z templatką do src = "{$product.cover.bySize.home_default.url}" dopisałem width="250px" height="250px", ale po wyczyszczeniu pamięci podręcznej w podglądzie strony nie ma tego określenia rozmiaru, co robię źle?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...