Jump to content
  • 0

Problem z modułem przelewy24 i zliczaniem transakcji w GA


brzoz

Question

Dzień dobry,

Mamy problem z modułem przelewy24 i zliczaniem transakcji w GA.

Moduł nie przekazuje danych do standardowego modułu Google Analytics. Widziałem inne wątki na forum, jednak żadna zmiana konfiguracji modułu nie pomaga.

Support przelewy24 wskazał:

Aby Google Analytics poprawnie pobierało informacje o transakcjach realizowanych za pośrednictwem bramki Przelewy24 wymagana jest ingerencja w kod źródłowy wtyczki. W kodzie źródłowym wtyczki należy zmienić wartość parametru p24_url_return na taką, jaka jest wymagana przez GA. Oczywiście nasz moduł płatności jest na licencji open source, więc wszelkie zmiany w kodzie wtyczki są jak najbardziej dozwolone. Niestety nie posiadamy gotowego rozwiązania zmiany p24_url_return w taki sposób, aby współpracował on z Google Analytics. 

Czy standardowy moduł GA wymaga konkretnego urla? Wydaje mi się, że jedynie wywołania hooka.

Czy komuś udało się rozwiązać ten problem?

Lub ktoś może wskazać na jaki url z jakimi zmiennymi skierować użytkownika po płatności?

 

Widzę, że widok modules/przelewy24/views/templates/front/paymentSuccessful.tpl wywołuje hook 

$('.hook-order-confirmation').html($('<div/>').html("{$HOOK_ORDER_CONFIRMATION|escape:'html':'UTF-8'}").text())

 

modules/przelewy24/controllers/front/paymentSuccessful.php

...

HOOK_ORDER_CONFIRMATION' => $this->displayOrderConfirmation($orderId),

...

public function displayOrderConfirmation($orderId)
    {
        if (Validate::isUnsignedId($orderId)) {
            $params = array();
            $order = new Order($orderId);
            $currency = new Currency($order->id_currency);

            if (Validate::isLoadedObject($order)) {
                $params['total_to_pay'] = $order->getOrdersTotalPaid();
                $params['currency'] = $currency->sign;
                $params['objOrder'] = $order;
                $params['currencyObj'] = $currency;

                return Hook::exec('displayOrderConfirmation', $params);
            }
        }
        return false;
    }

jednak żadne dane nie idą do GA. Oczywiście inne metody płatności raportują prawidłowo.

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

spróbuj po zalogowaniu do https://analytics.google.com/ kontem admina sprawdzić kod śledzenia.

 

Powinieneś dostać informacje o kodzie :

 

Śledzenie witryny

Globalny tag witryny (gtag.js)

To jest kod śledzenia globalnego tagu witryny (gtag.js) dla tej usługi. Skopiuj ten kod i wklej na samym początku w elemencie <HEAD> na każdej stronie, którą chcesz śledzić. Jeśli masz już globalny tag witryny na swojej stronie, wystarczy dodać wiersz config z poniższego fragmentu kodu.

 

<!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->
<script async src="https://www.googletagmanager.com/gtag/js?id= tutaj twój Google Analytics Tracking ID "></script>
<script>
  window.dataLayer = window.dataLayer || [];
  function gtag(){dataLayer.push(arguments);}
  gtag('js', new Date());

  gtag('config', 'tutaj twój Google Analytics Tracking ID');
</script>

 

spróbuj to wkleić na stronie płatności. sprawdź czy prześledzi ruch.  Nie wiem czy nie będzie problemu z modułem płatności - chociaż wątpie

 

Nie gwarantuje sukcesu bo osobiście nie pobieram żadnych danych do GA aktualnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Odkopię temat, ponieważ w najnowszej wersji modułu, Przelewy24 dały możliwość powrotu na standardową stronę z potwierdzeniem zamówienia.

Widzę, że konwersje zliczają się prawidłowo. Oczywiście warunkiem musi być powrót klienta na stronę sklepu po zrealizowaniu płatności.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...