Jump to content

Wraz z wersją 1.7.8.0 nowe błędy


enkom

Recommended Posts

Panel administratora backoffice zaczął źle pracować po aktualizacji do wersji 1.7.8.0

Podczas aktualizacji nie wyrzuciło żadnych błędów na czerwono, operacja przeszła SUCCESS.

 

Update listy błędów 25.10.2021r 00:06 po aktualizacji do 1.7.8.0

  1. Lewe menu jest uszkodzone po aktualizacji, nie widać aby kategorie były rozwijane, brak strzałek w dół do rozwinięcia kategorii, dopiero po kliknięciu w to menu, strona ładuje się jeszcze raz i pokazują się strzałki rozwijania kategorii. 
  2. Klikanie w inne strefy BackOffice i brak reakcji. Wejście np w menu moduły i nie działa poprawne wyszukiwanie modułów, nie znajduje nic. Nie działa także opcja "rozwiń" więcej modułów.
  3. Edycja ogłoszenia i brak zdjęć. Zdjęcia produktu nie pokazują się.
  4. Nie można wejść w pozycję zamówienia Zamówienia > zamówienia lista zamówień jest nieaktywna, klikanie w numer zamówienia, nie otwiera zamówienia
  5. Nie aktualizuje się stan zamówienia, wybranie z listy statusu inny status nie powoduje zapisania, pozostaje stary status
  6. Nie działa wyszukiwanie i rozwijanie modułów w sekcji "menadżer modułów"
  7. Nie działa wyszukiwanie modułów w sekcji "menadżer modułów"
  8. Przestała działać aktualizacja modułów w sekcji "menadżer modułów > aktualizacje", po kliknięciu aktualizuj danego modułu, pokazuje się kod źródłowy strony

 

 

 

2021-10-25 00_03_10-Filmy i TV.png

2021-10-23 11_45_18-Window.png

2021-10-23 11_45_48-Window.png

Edited by enkom.pl
Dodanie kolejnych błędów (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Witam. Tak została wyczyszczona. Pamięć czyszczę przed aktualizacją i po aktualizacji. 

Dziś widzę że przestała działać kolejna rzecz, mianowicie Zamówienia > zamówienia i jak jest lista zamówień, nie można wejść w zamówienie, po prostu te pozycje są nieaktywne i nie dają się kliknąć. 

Posiadam php w wersji 7.2.34

2021-10-24 16_54_29-Zamówienia • Enkom.png

Link to comment
Share on other sites

Po aktualizacji wszystkiego było SUCCESS, więc aktualizacja przebiegła pomyślnie.

Nie wiem gdzie sprawdzić logi po aktualizacji?

Oj widzę teraz że błędów jest więcej, praktycznie całe backoffice nie działa jak powinien. 

Kolejny bug, nie aktualizuje się stan zamówienia, po kliknięciu na inny stan, cały czas pozostaje stary, nic się nie dzieje.

Rozważam chyba powrót do starszej wersji 1.7.7, nowy update 1.7.8 to same problemy.

Edited by enkom.pl (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

To że było success nie oznacza że było pomyślnie oznacza że aktualizacja się zakończyła przetwarzając wszystkie procesy ale mogły po drodze wystąpić jakieś problemy spowodowane różnymi czynnikami, zazwyczaj są to dodatkowe moduły. Nigdy nie powinno się wykonywać aktualizacji na działającym sklepie tylko na testowym. Poza tym jakoś nie widzę żebyś przejawiał większych chęci sprawdzenia dlaczego po aktualizacji jest tak a nie inaczej, ja tracę swój czas na dopytywanie o błędy a finalnie brak odpowiedzi.

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, endriu107 said:

To że było success nie oznacza że było pomyślnie oznacza że aktualizacja się zakończyła przetwarzając wszystkie procesy ale mogły po drodze wystąpić jakieś problemy spowodowane różnymi czynnikami, zazwyczaj są to dodatkowe moduły. Nigdy nie powinno się wykonywać aktualizacji na działającym sklepie tylko na testowym. Poza tym jakoś nie widzę żebyś przejawiał większych chęci sprawdzenia dlaczego po aktualizacji jest tak a nie inaczej, ja tracę swój czas na dopytywanie o błędy a finalnie brak odpowiedzi.

 

Napisałem przecież że nie wiem gdzie sprawa się błędy, tyle co mogę sprawdzić to sklep i zaplecze, nie jestem programistą i nie znam się dobrze na sklepie.

Link to comment
Share on other sites

Małe zainteresowanie tematem było, więc nie czekając naprawiłem Prestę, przywracając stary backup do 1.7.7.8, potem wykonałem ponowny update do 1.7.8.0 i przywróciłem aktualną bazę, jak dotąd wszystko działa.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...