Jump to content
  • 0

Modyfikacja szablonu maila wysyłanego do klienta przy utworzeniu nowego konta


marcinp1984

Question

10 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Ok, rozumiem. Chciałem ujednolicić wysyłanie maili do użytkowników stąd też pytanie. Rejestrując się przez prestę jest tylko właśnie adres mailowy. Kiedy używam modułu za pomocą którego można zalogować się przez fb, google itd wysyłana jest wiadomość, w której znajduje się również automatycznie wygenerowane hasło. Lepiej wywalić to hasło z tego maila?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Będę miał jeszcze jakieś pytanie :) Zmodyfikowałem wszystkie szablony z mailami dla szablonu classic i dla tego, który używam w sklepie. Mimo to po założeniu konta (aktualnie bezpośrednio przez preste nie używając żadnych modułów) nie ma żadnych zmian. Ciągle wygląda to tak jak od początku. Brakuje tego co dodałem, jest również informacja o prescie w stopce, którą usunąłem. Jak to ugryźć?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Pomogło :) Tworzenie konta użytkownika przynajmniej przez preste ogarnięte jeśli chodzi o maila z powiadomieniem.

Mam jeszcze problem z mailem wysyłanym po zapisaniu się do newslettera. Wygląda to mniej więcej tak:

news.png.01c7b1bc270b2817987b4344333c57af.png

W listingu maili w tytule pojawia się to co było kiedyś w treści w nagłówku czyli "Zapisz się do newslettera". Sensu to nie miało skoro wiadomość przychodzi po zapisaniu się do newslettera :D Zmieniłem to na "Dziękujemy za subskrypcję naszego newslettera!". Mimo to stara treść jest widoczna na liście maili co wygląda dosyć kiepsko.

Druga kwestia - dlaczego wyświetla mi się {voucher_num} zamiast podany kod vourchera? Na początku było ok, od wczoraj coś się pokićkało.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Za nic w świecie nie mogę zmienić także innych wiadomości... Tych wysyłanych po zmianie statusu zamówienia, potwierdzenie zamówienia, oczekiwanie na płatność. W preście w tłumaczeniach wszystko pozmieniałem dla szablonu który używam i dla klasycznego. Mimo to zauważyłem, że w plikach ciągle siedzą maile nie przerobione więc pozmieniałem to sobie przez ftp. Niestety ciągle wysyłane są te domyślne... 😕

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Udało się w większości ogarnąć temat - nie wiedziałem, że trzeba również edytować pliki txt :) No a w przypadku newslettera wdarł mi się znacznik {voutcher_num} zamiast {discount} co zauważyłem przy edycji pliku tekstowego.

Pojawił się jednak jakiś problem z mailem in_transit. Nie wiem dla czego nie widać linku do śledzenia zamówienia. Nie wiem czy wcześniej było to widoczne bo nie zwróciłem na to uwagi. Niby wszystko jest tak jak byc powinno.

1.thumb.png.f8ac773452854dadba8565983ed605a9.png

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...