Jump to content
  • 0

Wyłączenie adresu faktur w procesie zamawiania produktów


MA730

Question

Cześć wszystkim,

mam do Was pytanie dotyczące wyłączenia Adresu do faktur podczas składania zamówienia, sklep obecnie jest prowadzony jako działalność nierejestrowa i chciałbym ten widok wyłączyć w załączeniu screen. Dodam, że wyłączałem w 2 miejscach pojawianie się faktur:
Zamówienie -> Faktury -> Włącz faktury ustawione na "NIE"

Preferencje -> Zamówienia -> Statusu przy każdym statusie faktura odznaczona

Również posiłkowałem się artykułem na stronie:

https://e-uslugi.com/blog/post/jak-wylaczyc-opcje-faktury-w-prestashop-17

fakt udało się wyłączyć widok pola wyboru "użyj tego adresu także do faktury" natomiast po pierwsze pojawił się obecnie błąd:

data-refresh-url="//www.nazwasklepu.pl/zamówienie?ajax=1&action=addressForm" >

macie może jakiś pomysł jak wyłączyć tą zakładkę ? Oraz w którym miejscu można zmienić Adres dostawy na np. Adres korespondencyjny ? Mam wrażenie że to mocno wprowadza klienta w błąd gdy np. sklep korzysta tylko i wyłączenie z opcji paczkomatów gdzie w pierwszej kolejności wypełnia pole Adres dostawy a później w Sposobie dostawy wybiera już adres paczkomatu.

Adres do faktur.JPG

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Nie ma takiej mozliwości aby z poziomu panelu całkowicie wyłączyć faktury, w sensie generowanie faktur da sie wyłączyć natomiast wszystko co widnieje po stronie szablonu pozostanie. Najlepiej jest to co się da ukryć np. w css a co się nie da to zmienić w tłumaczeniach np. adres do faktury na adres rozliczeniowy.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzięki za pomoc przy okazji mam takie pytanie czy kojarzysz może jakiś dobry moduł dla paczkomatòw lub paczkomatòw i kuriera ? Obecnie na same paczkomaty używam modułu z furgonetki natomiast nie jest idealny i szczerze mówiąc jest problem po potwierdzeniu zamówienia tzn. zamiast adresu paczkomatu wyświetla się adres dostawy (czy da się go ukryć ?) Który może wprowadzić w błąd klienta. Generalnie duży problem pojawia się w procesie zamówienia ponieważ wybiera się adres dostawy i wyżej wspomniany adres faktury i dalej sposób dostawy trochę bez sensownie jest to zrobione powinno być sposób dostawy i po wybraniu sposobu dostawy np adres w przypadku paczkomatu wybór paczkomatu z mapy czy adresu. Może ktoś zna jakiś dobry pomysł czy moduł żeby poprawić ten proces.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
11 hours ago, MA730 said:

Dzięki za pomoc przy okazji mam takie pytanie....

Przy okazji proszę zapoznać się z regulaminem forum:

 

Jest tam kilka ciekawych punktów np.


1 temat = 1 zagadnienie lub 1 pytanie
- Jeżeli masz więcej pytań, otwórz więcej nowych tematów!
- Nie zadawaj pytania w wątku, który zajmuje się innym tematem. Otwórz nowy wątek, nie ma w tym nic złego.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...