Jump to content
  • 1

PS 1.7 - Zarządzanie widocznością stanów magazynowych dla wielu fizycznych magazynów


() Maciej ()

Question

Główkuję już kilka tygodni nad rozwiązaniem pewnego problemu z pokazywaniem klientowi stanów magazynowych. 

Mam 2 fizyczne lokalizacje magazynów i transporty między nimi co 2-3 dni. A standardowy czas wysyłki towaru to max 1 dzień roboczy. Stany magazynowe są obecnie zaciągane z programu ERP i jest możliwość przesłania stanów dla poszczególnych magazynów. 

Zakładamy że mam 3 produkty :

- A > magazyn 1

- B > magazyn 2

- C > magazyn 1 i 2

I tu się zaczynają schody. O ile klient zamówi towar C i któryś z A lub B to wszystko jest ok i da się to zrealizować bez opóźnień. Jednak kiedy klient zamówi np A + B pojawia się konieczność ściągnięcia towaru na magazyn np 2 i wysyłki. Ideałem byłoby jakby była możliwość przełączania się miedzy 3 stanami magazynowymi

Magazyn 1

Magazyn 2

Wszystkie magazyny (domyślnie)

 

Może macie jakieś pomysły jak podejść do tego tematu ? 

 

 

Znalazłem moduł od Prestashow, który niby daje takie możliwości. Ale po ponad 2 tygodniach rzeźbienia z ich demem się poddałem. Albo wali błędami 500, albo nie działa to wcale. Za taką kasę kupować w ciemno..... nie bardzo. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 1

Temat okazał się wbrew pozorom dość ciężki do ogarnięcia.... ale :) jakby ktoś szukał rozwiązania w przyszłości :

- jeśli szukasz rozwiązania bez spiętego oprogramowania ERP to ta wtyczka da efekty jakie opisałem https://addons.prestashop.com/en/stock-supplier-management/32765-wk-warehouses-management.html#overview

- jeśli jednak szukasz rozwiązania z oprogramowaniem ERP (tak jak w moim przypadku soft Comarcha) to sprawę załatwia rozszerzona wersja FirmesLinka, która prezentuje stany magazynowe w każdym produkcie w postaci prostej tabelki. Ideałem nie jest, bo jeszcze pozostała kwestia opóźnień na wysyłce, ale wydaje mi się, że i tak pójdzie to szybciej niż pisanie wszystkiego od zera.

Link to comment
Share on other sites

  • 1

Ogólnie macie 2 możliwości. Albo wprowadzenie towaru na stan magazynowy subiekta, albo ustawienie w preście możliwości sprzedaży produktów z zerowym stanem. 

W subiekcie można ustawić 2 magazyny i za pomocą rozszerzenia odpowiedniego w firmes wyświetlać ich zawartość. W przypadku jednego da się ustawić wysyłkę w np 1 dzień roboczy... magazyny zewnętrzne np w 4 dni robocze. 

Opcja z zerowym stanem jest dość ryzykowna, bo trzeba by na bieżąco pilnować zamówień.. i po dłuższym czasie może się zrobić bajzel jak będzie wisiało kilkanaście zamówień gdzie czekamy na dostawy stałych produktów. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1

Ogólnie praca z tą firmą jest raczej bezproblemowa. Wiele błędów jakie się pojawiają zwykle wynikają z tego, że coś u nas było nie tak.

W preście da się rozgraniczyć wysyłki na kilku przewoźników, więc bez problemu jeśli klient zrobi np. zamówienie z 4 rzeczami, gdzie każda będzie z innego magazynu to policzy mu osobno transport do każdego.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 7/26/2021 at 12:21 PM, () Maciej () said:

Temat okazał się wbrew pozorom dość ciężki do ogarnięcia.... ale :) jakby ktoś szukał rozwiązania w przyszłości :

- jeśli szukasz rozwiązania bez spiętego oprogramowania ERP to ta wtyczka da efekty jakie opisałem https://addons.prestashop.com/en/stock-supplier-management/32765-wk-warehouses-management.html#overview

- jeśli jednak szukasz rozwiązania z oprogramowaniem ERP (tak jak w moim przypadku soft Comarcha) to sprawę załatwia rozszerzona wersja FirmesLinka, która prezentuje stany magazynowe w każdym produkcie w postaci prostej tabelki. Ideałem nie jest, bo jeszcze pozostała kwestia opóźnień na wysyłce, ale wydaje mi się, że i tak pójdzie to szybciej niż pisanie wszystkiego od zera.

Witam.

Aktualnie pracujemy na programie Subiekt GT i jesteśmy w trakcie przechodzenia na prestę(z vendero). Jutro mamy synchronizację z programem Firmes. Aktualnie mamy swój magazyn, ale hurtownie od których zamawiamy chcą nam udostępnić swoje magazyny konkretnych marek pod tak zwany dropshoping. Jest pan mi w stanie powiedzieć jakby to wyglądało z poziomu Firmes? Duże jest z tym zamieszanie? Magazyny musiały by być wprowadzone bezpośrednio w naszym programie magazynowy?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Rozumiem. 

Jesteśmy skorzy dużo bardziej na skorzystanie z opcji Firmes. Pozostałe magazyny były by magazynami pod dropshiping, także towar były wysyłany z danego magazynu bezpośrednio do klienta, tylko czy firmes, bądź presta mają możliwość rozdzielenia tego pod kątem wysyłek? Chodzi mi o fakt, że jeżeli klient z własnej woli zamówi towary z dwóch bądź więcej magazynów, to czy wysyłka automatycznie policzy mu się podwójnie? 

Ostatnie pytanie, bo jak rozumiem pan korzysta z Opcji integratora od firmy Firmes i jak pan ocenia współpracę z nimi?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 3/1/2022 at 11:28 AM, () Maciej () said:

Ogólnie praca z tą firmą jest raczej bezproblemowa. Wiele błędów jakie się pojawiają zwykle wynikają z tego, że coś u nas było nie tak.

W preście da się rozgraniczyć wysyłki na kilku przewoźników, więc bez problemu jeśli klient zrobi np. zamówienie z 4 rzeczami, gdzie każda będzie z innego magazynu to policzy mu osobno transport do każdego.

Witam. Czy byłby Pan w stanie odpowiedzieć na moje pytanie z innego postu, bo tam jej nie uzyskałem, a zależy mi na czasie?

 

Witam serdecznie. Chciałbym, żeby lista linków ze screena o nazwie produkty(a raczej jej zawartość) wyświetlała się w top menu. Jak mam to zrobić? Niestety wchodząc w edycję szablonu i dodawania opcji do menu nie mogę ich dodać. Co jest tego powodem i jak to naprawić? Chciałbym, żeby kategorię wyświetlały się tak jak to jest aktualnie, a górny pasek przenosił nas do promocji, szerszej oferty nowych produktów, najczęściej kupowane, o nas, bloga(ten moduł będzie dopiero tworzony) i ewentualnie innych które dodam.

 

Dodatkowe pytanie. Chciałem samemu stworzyć nową stronę "Promocje" Co widać na załączonym pliku, ale mam jedynie możliwość edycji strony pod kątem dodania teksu, ale nie mogę dodać paneli pokroju(mapy, coś związanego z produktami[promocje na przykład]). Czy ja potrzebuję do tego jakiś nowy moduł?

 

Posiadam zakupiony i wgrany szablon: AngarTheme Version 2.4.4

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...