Jump to content
  • 0

Liczenie brutto wg prest


DariuszMaranda

Question

Witam, 

 

Czy mógłby mi ktoś przybliżyć mechanizm liczenia wartości brutto przy zamówieniach, +

wg moich obserwacji presta liczy sobie osobno Wartośc netto i osobno brutto, wartości się nie zgrywają, Netto * Vat nie równa się brutto

Przykład:

W. Netto = Cena netto * ilość = 10,80 * 18 = 194,40

W. Brutto = Cena brutto * ilość = 13.28 * 18 = 239,04

 

System magazynowo handlowy liczy w sposób: 

W. Netto = Cena netto * ilość = 10,80 * 18 = 194,40

W. Brutto = W. Netto * VAT = 194,40 * 1,23 = 239,112

 

Problem polega na tym że nie można odwzorowac faktury do kwoty wpłaty.  Spotkał się ktoś już z podobnym problemem ? 

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Problem z zaokrąglaniem cen jest dość znany w świecie PrestaShop, dużo zależy od tego jakiej wersji oprogramowania używasz, np. w wersji 1.7.7 wprowadzono w tym temacie wiele zmian. Ważne też, jak precyzyjne ceny netto (bo na takich bazuje PrestaShop), podajesz w katalogu swoich produktów.

Jeśli mogę coś zasugerować... faktury zostaw poza PrestaShop :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wersja to 1.7.6.5, 

wprowadzone ceny zaokrąglone do 2 miejsc, 

Faktury jak najbardziej są poza presta, jednak problem w tym że nie mogę w ERP wstrzelić się w kwotę, złożył zamówienie w preście na 1429,18zł brutto , a po przeklepaniu tego do Enovy wychodzy 1429,09 zł brutto  :( 

 

 

Edited by DariuszMaranda (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

My również nie mieliśmy problemu gdy prowadziliśmy sprzedaż wyłacznie z klientami B2C, bo wtedy ustawialiśmy na definicji dokumentu że vat ma być liczony od brutto i całość się zgrywała. 

Problem pojawił się gdy dołączyliśmy funkcjonalność B2B, i tu gdy vat liczyliśmy od brutto, wtedy ceny netto wychodzą po przecinku, i klienci zglaszali uwagi, 

 

Dzięki za kontakt, podpytam :) 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...