Jump to content
  • 0

Edycja pól produktów


mmiesz

Question

Jestem kompletnie świeży w Prestashop. Walczę od jakiegoś czasu ze zmianą pól produktów. Przy imporcie z csv mam po prawej stronie długą listę parametrów  produktu z których 90% jest dla mnie kompletnie zbędna natomiast brakuje mi kilku parametrów które są mi potrzebne.

Próbuję znaleźć jakieś rozwiązanie problemu w necie ale znajduję tylko rozwiązania bazujące na grzebaniu w kodzie Prestashop co u mnie oczywiście nie działa. Istnieje jakiś moduł czy może opcja w Prestashop która umożliwia edycje tych parametrów ?

Link to comment
Share on other sites

14 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Fajny poradnik. Niestety to akurat mam opanowane a nadal nie mam odpowiedzi na moje pytanie. W two8m poradniku "przygoda' z polami kończy się na ich wyborze z listy podczas import pliku csv. Ja potrzebuje te pola najpierw dostosować do moich produktow

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jeśli chcesz importować cechy to masz odpowiednią kolumnę do tego gdzie możesz je podać, tylko jak nie wiesz co to są cechy to już inna sprawa... Nikt Ci nie pomoże jak sam nie wiesz czego chcesz. Ciężko się domyślić co to znaczy dostosować pola do produktów, natomiast nie zmienia to faktu że masz w panelu listę obsługiwanych pól i jak powinien wyglądać ich zapis więc tutaj raczej prosta sprawa patrzysz na listę i wybierasz z niej co chcesz importować, przygotowujesz plik z danymi i mapujesz kolumny.

W moim poradniku przygoda kończy się tam gdzie powinna ponieważ jest to poradnik z serii Zakładki PrestaShop a nie jak przygotować plik do importu ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

"Co to jest skok gwintu lub M?"

W pierwszej odpowiedzi na Twoje pytanie w tym wątku podałem przykład, że chcę zaimportować plik csv z właściwościami śrubek. Podałem przykładowe parametry śrubek "skok gwintu" i "M". Teraz chcesz zaimportować taki plik korzystając z Twojego poradnika. Wczytuje plik i chcę dostosować wartości z list rozwijanych na górze do pliku który importuję. Jest tam pełno wartości ale "skok gwintu" czy "M" nie znajdę. I o to właśnie mi chodzi - jak takie wartości dodać do listy pól tak żebym mógł to wybrać

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jakby tego nie nazwał potrzebuję mieć możliwość importu z pliku csv produktów zawierających taką informację np.:

śrubka_1 gwint: M2 materiał: Stal

śrubka_2 gwint: M4 materiał: Stal

Przyjrzałem się cechom i atrybutom o których wspominasz.  Dodałem cechy i atrybuty wraz z wartościami do kilku przykładowych produktów. Nie mam kompletnie pojęcia do czego są atrybuty - nie jestem ich w stanie nigdzie potem znaleźć ani przy tworzeniu produktu ani przy jego podglądzie. Dokumentacja wspomina o nich ale tylko w kontekście tworzenia. Co z tym potem zrobić i jak wykorzystać nie mam pojęcia. Pojawia się to przy kombinacjach produktów ale u mnie kombinacji produktów nie będzie więc póki co nie drążę tego tematu.

Cechy - to jest to co mi będzie potrzebne. Jednak nie jestem w stanie ich wyeksportować i zaimportować. Wygląda na to, że to co bym potrzebował to właśnie import produktu z jego cechami

Link to comment
Share on other sites

  • 0

:) Jest jednak pozycja pozycja "cecha" na liście podczas importu produktu. :) Dzięki endriu107

Na marginesie - da radę tą listę skrócić bo ciężko jest cokolwiek na niej znaleźć a jak wspomniałem 90% jest niepotrzebne

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Atrybuty to opcje wyboru które mogą posiadać wpływ na cenę,  cechy to informacje techniczne np. skład, rozmiar etc ale bez wpływu na "produkt".

Dla produktu możesz na raz wprowadzić kilka cech w pliku csv i jeśli chcesz np. tylko dodać cechy to twój plik może się składać tylko z dwóch kolumn załóżmy że ID i Cecha

| ID |                  FEATURES                            |

|  1  | cecha1:wartość  1,cecha2: wartość 2 |

|  2  | cecha1:wartość  1,cecha2: wartość 5 |

Wymuszasz wszystkie ID i do takich produktów dodają się cechy, natomiast stare cechy nie usuwają się automatycznie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...