Jump to content

Hata - Oops... looks like an unexpected error occurred

Recommended Posts

Arkadaşlar Merhaba 

Prestashop kurulumunda yeniyim ve öğrenmeye çalışıyorum. Fakat kurulum tamamlandıktan sonra "An exception occurred in driver: SQLSTATE[HY000] [1045] Access denied for user 'amzsmp_vb_lock'@'127.0.0.1' (using password: YES) Doctrine\DBAL\Exception\ConnectionException 0]" hatası almaktayım. Acaba bunun nedeni nedir? Lütfen yardımcı olabilir misiniz. 

Ayrıca resimde de görüldüğü gibi Enable Debug Mode tıkladığımda herhangi bir tepki almamaktayım. 

Teşekkürler

Screenshot_108.png

Merhaba 

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. 

FTP'den debug modunu true olarak değiştirdim.

Prestashop versiyonum prestashop_1.7.7.3'tür. 

İşlemi şöyle gerçekleştiriyorum. Hosting panelimin içerisindeki httpdocs klasörüne yükleme dosyalarını gönderiyorum ve ardından install diyerek yüklüyorum. PHP versiyonu nereden öğrenebilirim?

PrestaShop 1.7. x - PrestaShop mağazası ve PHP Sürümü nasıl kontrol edilir. 1, PrestaShop yönetici panelinizle Gelişmiş Parametreler -> Bilgi bölümüne gidin. 2, Bkz. Yapılandırma bilgileri, Sunucu bilgileri, Veritabanı bilgileri, Posta yapılandırması, Bilgileriniz, Yapılandırma bilgilerinizi kontrol edin

Sizin karşılaşdığınız problem MySQL in doğru işlememesi ola bilir ve ya kimlik bilgilerinin yalnış olması ola bilir.
DB (veri tabanı) manuel olarak giriş yapın ve kontrol edin

@PrestaServicePro neden bu kadar karışık anlattınız anlayamadım. 

@CengizMerdit 2 Tane Problemin Olabilir. 

1. Problem PHP Sürümünün Yanlış Olması. Çözüm : Cpanel'e Gir. Select PHP Version Diye Arat. (Bazı Hostinglerde Yok, Multi PHP INI Duzenleyicisi Olarak Arat. )

Çıkan Ekranda PHP Sürümünü Değiştirmen İçin Bölüm Vardır.  Eğer PHP Versiyonun '7.2' Değilse doğru düzgün çalışmaz. O Yüzden hangi sürümdeysen 7.2'ye çek.

2. Problemin, Kurarken Türkçe Olarak Kurman. 

Bu Hatayı Herkes Yapar. config/defines.inc.php Klasörüne Gir Ve LCTYPE Diye Arama Yap. Çıkan Satırın Başına // Koy

Örnek : //LCTYPE_ şeklinde olması lazım.

tüm bunlar yapıldıktan sonra /var/cache/prod Klasörünün İçini Temizlersen (KLASÖRÜ SİLME !) sorunun çözülecektir.

Kolay Gelsin.