Jump to content

Adaugarea in cos


Recommended Posts

Buna ziua,

Am activat magazinul fara ca gestiunea sa fie activa, din prima incercare comanda a trecut prin toate etapele ok/

Acum imi apare eroare la adaugarea in cos, ramane valoare 0 desi imi scrie ca produsul a fost adaugat in cos.

Ma ajutati va rog frumos? :)

practictools.com ( multumesc) daca doriti comunicam in privat, poate ma ajutati cu verificarea back.

2021-04-02 (1).png

Link to comment
Share on other sites

am facut o comanda la tine pe site, totul este ok,

nu pot replica eroarea.

incearca sa faci o comanda in mod incognito (din browser), vezi daca iti mai apare eroarea

e posibil sa fie de la cache de browser

Link to comment
Share on other sites

Intr-adevar, in modul incognito merge. Dar pt clienti cum rezolvam aceasta problema??

Ce imi recomandati, am adaugat manual curierul, ca sa fie functional, doar ca vreau sa ii atentionez de costurile suplimentare in cazul km sau kg suplimentari, cum fac asta? Afis/banner?

Link to comment
Share on other sites

Exista un bug de browser, e o limita de  - parca - 4Mb pt cookie, daca este atinsa o ia razna.

Asta se traduce asa: clientii obisnuiti nu vor avea aceasta problema, proprietarul magazinului care face browsing la greu e posibil sa o aiba.

O modalitate partiala de rezolvare ar fi sa opresti log-area clientilor prin dezinstalarea analiticelor din site gen vizite/vizitatori.

Vav de calculul transportului cel mai simplu e sa-i avertizati cu bannere.

Exista totusi module care pot calcula aproximativ costul transportului in functie de km suplimentari si greutate suplimentara dar e destul de dificil de setat pt fiecare localitate din Romania pt ca sunt zeci de mii...

Sau se poate folosi API unui curier gen Fan Courier

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...