Jump to content
  • 0

"Ten moduł jest zainstalowany"... Lecz go nie widać.


Vualus

Question

Cześć,

Wszystkie bazowe moduły, np. moduł Slidera mają zielony przycisk "Zainstaluj" zamiast edytuj. Po kliknięciu "Zainstaluj" pokazuje się błąd, że moduł jest już zainstalowany. Po tym, jak wgrałem na moją stronę szablon (który za chwilę skasowałem z powodu bugów), wykrzaczył mi się cały Module.php. Wyskakiwał błąd "'continue' not in the 'loop' or 'switch' context". W tym pliku zamieniłem ze dwa "continue;" na "return false;" wg. jakiejś instrukcji z Internetu, to przywróciło stronę Module.php, jednak zaistniał w.w. błąd. Czy powinienem pozamieniać więcej "continue" na "return", a może zrobić coś innego?

Dodam tylko, że moduły działają poprawnie na stronie, nie mam wyłącznie możliwości ich konfiguracji z poziomu BackOffice.

Na ostatnim screenie błąd, który pojawia się po przywróceniu oryginalnego pliku Module.php

Z góry dziękuję za pomoc,

Presta wersja 1.6
 

presta1.png

presta2.png

2021-03-09_060311.png

Edited by Vualus (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Zmiana w kontrolerach sklepu to nie jest rozwiązanie. Jak masz paczkę szablonu to w niej znajdziesz folder modules w tym folderze jest lista modułów które zainstalowały się wraz z szablonem, usuń je z serwera i usuń cache, jeśli pliki szablonu nie nadpisały kontrolerów to powinno pomóc, ewentualnie trzeba będzie jeszcze usunąć nadpisania.

Poza tym nie napisałeś jaką dokładnie masz wersję prestashop i jaka jest wersja PHP to też może mieć wpływ.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wszystkie moduły których nazwa zaczyna się od pos i smart możesz usunąć ponieważ nie są to moduły natywne tylko dodatkowe.

Generalnie masz niewłaściwą wersję PHP i błędy po stronie PHP...

Jeśli serwer Cię ogranicza to warto go zmienić moim zdaniem szkoda inwestować w wersję 1.6 ponieważ przepaść technologiczna z miesiąca na miesiąc będzie się powiększać, teraz jeszcze nie jest to mocno odczuwalne ale wkrótce może być.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 hour ago, endriu107 said:

Nie powinieneś edytować tego pliku w ogóle ponieważ błąd za pewne jest w plikach które pozostały po szablonie i należy oczyścić sklep z tych plików.

Korzystałem z instrukcji ze strony:

 Jestem dość początkujący, jeżeli chodzi o Prestę i dość ograniczony jeżeli chodzi o PHP (ciągle się uczę). Czy jest jakiś sposób, aby oczyścić sklep z pozostałości? Niestety nie mam pojęcia jak to zrobić. W ostateczności pozostaje reinstalacja Presty, ale nie chciałbym stracić całego postępu.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dokładnie moja wersja Presty to 1.6.1.24, wersja PHP 7.4.14.
Przed instalacją szablonów wszystko wydawało się działać.

Czyli rozumiem, że mam otworzyć zainstalowane paczki szablonów, porównać nazwy modułów z nazwami z oryginalnej wersji i nadmiarowe z serwera usunąć, potem wyczyścić cache :) 

Jeżeli dobrze zrozumiałem, to spróbuję i dam odpowiedź czy się udało.

Bardzo dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
8 minutes ago, endriu107 said:

Wersja 1.6 działa na PHP max 7.1, jest to wersja prestashop która od dwóch lat nie jest rozwijana.

Szczerze mówiąc, przed moją zabawą z szablonami, to nie odczuwałem żadnych problemów. Mogę zdowngraedować PHP rzecz jasna, jeżeli miałoby to jakoś wpłynąć na działanie strony. Niżej zamieszczam listę modułów które mam na serwerze. Nie instalowałem jeszcze żadnych, więc powinny tu znajdować się jedynie te oryginalne. Wieczorem zacznę porównywać, jeżeli jednak coś rzuci się w oczy do usunięcia, to chętnie skorzystam z pomocy.

modules.png
Wersja 1.7 nie działa mi niestety na serwerze. Na jednym nie działa z powodu wyłączonego ()putenv "z powodów bezpieczeństwa" i wyskakuje 500 Internal Server gdy wyszukuję stronę www.strona.pl/admin, a na drugim serwerze ograniczony jest limit pamięci do 128MB, a 1.7 wymaga minimum 256 żebym mógł go w ogóle zainstalować.

Edited by Vualus (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Usunąłem wszystkie posy i smarty i to podziałało! Opcje konfiguracji wróciły. Bardzo Ci dziękuję!
Korzystam przeważnie z tanich serwerów, tj. Forpsi (tu występuje problem putenv). Ten serwer z którym obecnie mam za to jest przeraźliwie drogi w porównaniu do możliwości które oferuje - NQ.PL.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...