Jump to content
  • 0

Cena po rabacie przez webservice (web API)


mandriospo

Question

Do tej pory korzystałem z integratora FirmesLink, który pobierał zamówienia z PRESTASHOP do mojego Subiekta GT w formie zamówienia ZK. Rabaty do zamówień naliczały się prawidłowo (dany rabat obniżał np. cenę danego produktu). Teraz korzystam z Baselinker i tam rabaty są wyświetlane jako osobna pozycja w zamówieniu z minusową kwotą a towary mają swoją oryginalną cenę.

Baselinker raczej szybko tego nie rozwiąże a jest to mocno uciążliwe dla nas więc postanowiłem coś zaradzić i chce usuwać te rabaty i poprawiać ceny w towarach z zamówienia. Już połączyłem się przez API do PRESTASHOP ale nie wiem jak obliczyć kwotę towaru po rabacie. Z jakiego zasobu powinienem skorzystać? Pobrałem dane zamówienie zasobem "/api/orders/14583" i mam podstawowe informacje ale nie wiem gdzie uzyskam szczegółowe informacje na temat rabatu tak, żeby przypasować go do danego towaru.

Proszę o poradę

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
20 hours ago, Xeric said:

Sprawdzałeś w Baselinker opcję "Czy rozdzielać rabaty na wszystkie produkty zamówienia" ustawiając na "Tak"? Znajduje się w zakładce "Zaawansowane"

Ta opcja jest włączona i mimo to, rabaty dalej pojawiają się jako osobne pozycje.

Przerabiałem już ten temat z biurem obsługi klienta Baselinker-a

image.thumb.png.f47a606fc55b8cc4c605d3879a115888.png

Zostało mi chyba tylko napisać swój dodatek, który to będzie naprawiał tylko API presty jest olbrzymie i nie mogę się tam połapać. Potrzebuje tylko wskazówki jak pobierać te rabaty żeby dobrze cenę towaru ustawić.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam, 

Mamy podobny problem, 

My chcieliśmy udzielać rabat który się zwiększa wraz z wrostem wartości koszyka, jednak prestashop ten rabat dodaje na samym końcu jako osobną pozycję, i tak też przerzuca do Baselinkera, niestety są sytuację gdzie nie będziemy w stanie tego poprawnie rozdzielić. 

np. przy pozycji zamówienia na 100szt danego produktu, każda zmiana ceny o 1 grosz oznacza zmianę wartości o 1zł. 

Oczywiście sposób jest... Zawsze można 1 pozycje rozbić na 100 różnych, i na tym ostatnim cenę pomniejszyć o 1 grosz...

 

 

 

Generalnie problem pojawia się przy zwrotach częsciowych, gdzie musimy sami pomniejszać kwote do zwrotu, o udzielony rabat. 

 

Idelanym rozwiązaniem było by rabatowanie ceny produktu bezpośrednio na etapie tworzenia koszyka, jednak już 3 developerów rozłożyło ręce, twierdząc że za dużo pracy. :( 

 

 

 

 

Edited by DariuszMaranda (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...