Jump to content
  • 0

Ustawienie waluty/języka dla danej grupy klientów


kuch

Question

Czy w prestashop 1.7 można ustawić wybrana walutę/język dla danej grupy klientów ewentualnie czy jest jakiś moduł do tego?

Sprawa wygląda tak, że mam sklep tylko w języku polskim ale mam 2 waluty złote + euro.

Mam powiedzmy klienta z Czech. W ustawieniach kraju Czechy mam ustawioną domyślną walutę euro a w ustawieniach lokalizacji "Ustaw domyślny kraj na podstawie języka przeglądarki" na tak.

Zmieniłem sobie język w przeglądarce na czeski ale mimo to mam ceny w zł. Rozumiem to tak, że skoro wchodzę z przeglądarki w języku czeskim to domyślny kraj powinno mi ustawić jako Czechy a skoro Czechy mają domyślną walutę euro to ceny w sklepie powinienem mieć w euro ale tak się nie dzieje 😕

Jak włączyłem geolokalizację i testowałem przez czeskie proxy to już miałem euro ale wiadomo, że to dodatkowa funkcja i biblioteka do działania.

Idealnym rozwiązaniem byłaby możliwość przypisania do danej grupy klientów konkretnej waluty lub kraju (jako że w kraju mogę mieć ustawioną domyślną walutę) ewentualnie to samo do konkretnego klienta.

Link to comment
Share on other sites

0 answers to this question

Recommended Posts

There have been no answers to this question yet

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...