Jump to content
  • 0

cena netto i brutto


pikaczy

Question

mam prestashop 1.7.7.0

sklep jest "ustawiony" na pokazywanie cen netto ale chcę tylko  na karcie produktu wyświetlić oprócz ceny netto również cenę brutto.

TPLa oczywiście znalazłem ale nie mam pomysłu jak wyświetlić cenę brutto.

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Serio tak ciężko na to wpaść :)  Przecież zarówno jeden jak i drugi kod, czyli z i bez VATu masz zaszyte w kodzie w plikach tpl np strony produktu. Tyle, że normalnie są one w warunkach if ... else. Wystarczy je delikatnie poprawić dając wszystko do jednego warunku.

Druga sprawa to taka modyfikacja była już robiona na tym forum do starszej wersji presty. Tu jest analogicznie.

Pomijam już to, że do modyfikacji masz 3 miejsca, gdzie wyświetlane są ceny, czyli :

- lista produktów,
- koszyk,
- w szczegółach produktu

Nie jest to modyfikacja dla początkującego bez wiedzy chociażby podstawowej na temat PHP (np. użycie zmiennych) oraz CSS (trzeba to ostylować odpowiednio).

Jak liczysz na gotowy kod to raczej powinno to być w dziale ze zleceniami. Ale na początek masz jeden z plików  :

\themes\classic\templates\catalog\_partials\product-prices.tpl  i szukasz {block name='product_without_taxes'}   Ogólnie masz do poprawy 3 pliki mające w nazwie słowo "product".

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

{$product.price} wypluwa kontroler w zależności od tego czy przegląda się sklep w cenach netto czy w cenach brutto - ja w TPLu nie widzę if'a o którym mówisz. Potrafię sobie pobrać cenę netto jednak nie wiem jak pobrać wartość podatku wówczas zwykłe mnożenie i już... ale ok będę szukał dalej 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...