Jump to content

Duży problem z jakością zdjęć


SICKNATURE

Recommended Posts

Witam, mam poważny problem z jakością zdjęć - męcze się z tym kilka godzin i nadal nie rozwiązałem problemu. Jakość zdjęcia na podanej stronie jest słabsza niż wtedy kiedy je powiększymy. Zdjęcie, który wysyłam jest w formacie 800px x 800px. Dodam, że za każdym razem generuje ponownie miniatury. Może jest potrzebny jakiś płatny moduł żeby jakość zdjęć wszędzie była taka sama... Proszę o pomoc.

http://sicknaturepaints.com/pl/strona-glowna/20-maly-ksiaze.html

1.png

2.png

8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zdjęcie jest skalowane podczas jego wgrywania więc śmiało może być większe. Plik do edycji to themes/classic/templates/catalog/_partials/product-cover-thumbnails.tpl tam możesz poeksperymentować zmieniając large_default na inną wartość np. medium_default i sprawdzać jak sie prezentuje.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Próbowałem coś zrobić ale nadal jest tak samo, słaba jakość zdjęć kiedy ich nie powiększymy (chyba, że będzie zawsze trochę gorsza i tylko ja widzę taką dużą róźnicę). Sprawdź proszę jak możesz w linku czy rzeczywiście jest różnica według Ciebie w jakości (jeśli tak to co i gdzie należy zmienić jeszcze ewentualnie...). Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.

http://sicknaturepaints.com/pl/strona-glowna/42-test.html

 

test1.png

test2.png

plik tpl - edycja.png

800x619.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zmieniłem large_default na 800px x 800px a medium_default zmieniłem na 600px x 600px i to nadal bez zmian 😕 Po każdych zmianach czyszczę pamięć podręczną w panelu sklepu oraz cache przeglądarki. Czy byłaby możliwość żebyś sprawdził to u siebie (dam dostęp do panelu, jeśli będzie trzeba) i spróbował to naprawić? Oczywiście zapłacę Tobie za usługę i udostępnie tutaj rozwiązanie na koniec. 

test.png

test0.png

Link to comment
Share on other sites

Zmiana rozmiaru dla medium jest bezcelowa ponieważ kontener zdjęcia jest ograniczony do szerokości 452 px więc większe zdjęcia będą skalowane przez przeglądarkę do wielkości kontenera. Teoretycznie ustawienie w pliku rozmiaru medium, plus ustawienie dla tego rozmiaru szerokości kontenera i wygenerowanie na nowo zdjęć powinno dać najlepszą jakość.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuje, teraz jest lepiej. Jeśli chodzi o te najmniejsze zdjęcia (miniatury) to czy je również można poprawić w jakiś sposób jednocześnie zachowując dotychczasowe ustawienia? W załączniku dla porównania jakość wrzucanego zdjęcia o tym samym rozmiarze z miniaturką na stronie (wyraźnie jest rozmazane, tak jak wcześniej było w przypadku medium)... 

porównanie jakości miniaturek.jpg

Edited by SICKNATURE (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Do pliku custom.css dodaj to:

 

#products .thumbnail-container .product-thumbnail img, .featured-products .thumbnail-container .product-thumbnail img, .product-accessories .thumbnail-container .product-thumbnail img, .product-miniature .thumbnail-container .product-thumbnail img {
    max-height: none;
}

Wyczyść pamięć podręczną i cache, powinno pomóc.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

Chciałbym się podpiąć do tematu.

U mnie na stronie miniatury produktu są w zdecydowanie gorszej jakości.

Problem nie występuje, gdy klikniemy na kartę produktu.

Przewertowałem fora i zmieniałem rozmiary w zakładce 'ZDJĘCIA' ale to nic nie dało.

Załączam zdjęcie.

 

Czy jest ktoś w stanie pomóc?

 

EDIT::

Udało mi się metodą prób i błędów samemu znaleźć rozwiązanie.

W zakładce ZDJĘCIA po prostu zmieniłem rozmiary 'home_default' na 800 x 800.

Wszystko jest teraz ostre

267628208_Jakominiatur.thumb.PNG.62939a5c93c68fc0633a7571155cf95a.PNG

Edited by Blazi937 (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Szczerze mówiąc teraz jak spojrzałem to różnie, niektóre 640 x 640 inne 1920 x 1920,a jeszcze inne 1000 x 1000 (mam zdjęcia od producentów).

Wiem, że będę musiał w przyszłości popracować nad kompresją ale na razie jeśli chodzi o ten problem z ostrością to wszystko działa.

Link to comment
Share on other sites

Jak zmieniłem teraz home_default na 800px x 800px to na telefonie minaturki mam ostre ale jak się kliknie to większe zdjęcie ma słabszą ostrość. Na komputerze z kolei minaturki mają słabszą jakość i średnie medium też - tylko przy największym powiekszeniu na komputerze jest wyraźne zdjęcie. Nie mam pojęcia jak to ustawić żeby wszędzie było tak samo wyraźnie... 

Link to comment
Share on other sites

Nie, wrzucałem różne rozmiary (tak jak Ty opisaleś wcześniej) ale żaden z nich nie jest ostry przy takim ustawieniu oprócz miniaturek na telefonie, co jest jakimś śladem, za którym podążać - może w pliku tpl. zmienić z medium_default na home_default, sprawdzę jutro to i dam znać. 

Edited by SICKNATURE (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...