Jump to content
  • 0

Opłacenie już utworzonego zamówienia


kuch

Question

Witam,

mam pewien problem z działaniem opłacenia zmówienia utworzonego przez administratora.

Specyfika mojego sklepu polega na tym, że klient któremu przysługuje refundacja musi mieć utworzone ręcznie przeze mnie zamówienia i np:

W Zamówienia używam Utwórz nowe zamówienie. Wybieram klienta/produkty (tutaj obniżam cenę za produkt refundowany) i używam opcji "Wyślij e-mail do klienta z linkiem do przetworzenia płatności." Klient otrzymuje email z linkiem do "gotowego koszyka" gdzie podaje/wybiera swój adres, wybiera dostawcę i płaci. Po płatności tworzy się zamówienie i w sumie to jest ok.

Ale zastanawia mnie jedna sprawa jak użyje "stwórz zamówienie" zamiast "Wyślij e-mail do klienta z linkiem do przetworzenia płatności." to logicznym jest że tworzy mi zamówienie z wybraną płatnością i wybranym statusem zamówienia ale później klient nie ma później opcji opłacenia tego zamówienia.

Logicznym wydaje się aby w panelu administratora w szczegółach zamówienia w sekcji płatności była opcja "wyślij link do płatności". Albo co w sytuacji gdy klient będzie miał błąd podczas płatności i nie ma później opcji "opłać ponownie"?

A może istnieją takie funkcje tylko o nich nie wiem?

Używam najnowszego prestashop 1.7.7.0

Do tego płatności payu, przelewy24, zwykły przelew, paypal

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Po utworzeniu zamówienia klient ma możliwość jego opłacenia zwykłym przelewem, więc równie dobrze możesz mu po prostu słać dane do przelewu i kwotę. Tym samym nie masz żadnych problemów z ewentualnymi błędami w trakcie procesu płacenia. Fakt faktem wymagasz od klienta wpisania danych do systemu bankowego, ale jak zrobi to raz to będzie miał raptem do podmiany tytuł przelewu oraz kwotę.

 

Jeśli zaś musisz mieć wszystko realizowane przez powyższe systemy płatności to raczej takiej opcji nie znajdziesz. Musiałyby zostając dopisane do funkcjonalności tych systemów oraz musiałaby być wtyczka obsługująca taką funkcjonalność.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

@() Maciej () dzięki za odpowiedź.

Coś tam sobie testowałem i np z modułem PayU jestem w stanie wymodzić coś takiego:

Moduł PayU oferuje opcję "Zapłać ponownie" z poziomu historii zamówień jeśli status zamówienia to "Płatność PayU anulowana" lub "Płatność PayU rozpoczęta".

Pojawia się wtedy w historii zamówień w panelu klienta (w szczegółach danego zamówienia) link "https://sklep.com/module/payu/payment?id_order=7&order_reference=KNQHQXPDM który przenosi na stronę wyboru banku/płatności PayU. Wybieram interesujący mnie bank/blik/inne i płacę.

W takim razie mogę dodać sobie nowy szablon email, wstawić do niego link z podstawionymi zmiennymi {id_order} i {order_name} (są dostępne w szablonie email)  i ustawić jego wysyłanie w statusie np Płatność PayU rozpoczęta.

Teraz tworząc nowe zamówienie z poziomu panelu admina ustawiam płatność jako PayU a status Płatność PayU rozpoczęta i klient tym samym otrzymuje link do "ponownej płatności" która w rzeczywistości będzie tą pierwszą.

Jedyny minus to taki, że klient dostaje łącznie 2 wiadomości email z tym samym komunikatem żeby opłacić. Pierwszy przy zakładaniu przeze mnie zamówienia a drugi w momencie gdy wybiera bank/blik/inne i klika zapłać przez PayU. Moduł tak jakby ponownie ustawia status Płatność PayU rozpoczęta a tym samym wysyła wiadomość którą zdefiniowałem.

No i działa to tylko z PayU, jak na razie nie sprawdzałem czy z innymi płatnościami zadziała.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hmm... o linku w systemie PayU nie wiedziałem. Może dlatego, że sklepy, którymi się opiekuję nie używają już tego systemu płatności (nie wiedzieć czemu). Dzięki za info.

Sprawdziłem PayPal i na chwilę obecną nie widzę, by dawali jakiegoś linka w panelu do zmiany formy płatności w trakcie realizacji zamówienia.

Przelewów 24 niestety nigdzie nie mam wdrożonego, więc nie sprawdzę.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

No jakiś czas temu PayU dodał opcję ponowienia zapłaty jeśli pierwsza się nie powiedzie.

Dziś sprawdziłem przelewy24 i też mają funkcję ponownej zapłaty ale link jest bardziej skomplikowany i raczej nie uda się go wyciągnąć w szablonie maila bez modyfikowania wtyczki:

https://dev.adres-sklepu.pl/potwierdzenie-zamowienia?id_cart=13&id_module=69&id_order=11&key=aff26c1c69cdf44751773fb508e319d4

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...