Jump to content

Komunikat Chrome - Dane które chcesz przesłać, nie są zabezpieczone


Ciostek1990

Recommended Posts

Witam, 

od jakiegoś czasu na każdym sklepie PrestaShop 1.7x.x podczas zakładania konta użytkownika w momencie przesłania formularza tylko w przeglądarce Google Chrome wyskakuje komunikat: "Dane, które chcesz przesłać, nie są zabezpieczone Twoje dane będą widoczne dla innych, ponieważ ta strona używa połączenia, które nie jest całkowicie bezpieczne". Certyfikat SSL jest zainstalowany i działa poprawnie na każdym ze sklepów, po kliknięciu w kłódkę przy adresie w przeglądarce, jest napisane, że połączenie jest bezpieczne a certyfikat ważny.  Załączam zrzut ekranu z komunikatem nie mam pojęcia co może być przyczyną, czy ktoś się spotkał już z tym problemem? Występuje on tylko podczas zakładania konta na stronie z id="authentication", natomiast kiedy konto jest zakładane w ścieżce zakupowej problemu nie ma. 

Proszę o pomoc. 

Formularz-nie-jest-bezpieczny.png

Link to comment
Share on other sites

Hej,

 

proszę sprawdź, może to ustawienie w back office:

Preferencje ogóle: Włącz protokół SSL na wszystkich stronach - TAK

Jeśli to nie pomoże problem problem może być głębszy, podaj proszę adres strony, będzie łatwiej coś powiedzieć.

Proszę daj znać czy udało się pomóc.

Powodzenia

T.

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, T400 said:

Hej,

 

proszę sprawdź, może to ustawienie w back office:

Preferencje ogóle: Włącz protokół SSL na wszystkich stronach - TAK

Jeśli to nie pomoże problem problem może być głębszy, podaj proszę adres strony, będzie łatwiej coś powiedzieć.

Proszę daj znać czy udało się pomóc.

Powodzenia

T.

 

Wszystkie opcje, SSLa są włączone, w prestashop siedzę już kilka lat ale ten problem pojawił się po aktualizacji chroma. I nie mam pomysłu jak go rozwiązać. 

Spróbuj założyć konto i napisz proszę czy wyskoczył Ci ten komunikat.

Edited by Ciostek1990 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Hej,

 

widze, że temat jest szerszy i pojawił się już na forum. Zobacz proszę na te rozwiązania:

 

 

Jeszcze nie testowałem, ale wydaje się, że powinny działać. Proponują zmianę w kodzie.

Proszę daj znać czy pomogło.

 

Sam też przetestuję w wolnej chwili, bo problem może dotyczyć większej ilości instalacji Presty.

 

Pozdrawiam

T.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, endriu107 said:

Założyłem konto i nie otrzymałem takiego komunikatu wersja chrome to 87.0.4280.88

Hmmm... ja mam wersję: 87.0.4280.88 - czyli tą samą - mam dokładnie komunikat taki o jakim pisze Ciostek1990.

Nie mam tego w przeglądarce FireFox.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, endriu107 said:

Proces przejścia do rejestracji Strona główna > górne menu > strona Logowania > strona rejestracji > Zapisz, u Ciebie tak samo?

Tak, mam ten błąd, nie ma tego błędu w rejestracji w koszyku. Dokładnie i zgodnie z opisem Ciostek1990.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, T400 said:

Hej,

 

widze, że temat jest szerszy i pojawił się już na forum. Zobacz proszę na te rozwiązania:

 

 

Jeszcze nie testowałem, ale wydaje się, że powinny działać. Proponują zmianę w kodzie.

Proszę daj znać czy pomogło.

 

Sam też przetestuję w wolnej chwili, bo problem może dotyczyć większej ilości instalacji Presty.

 

Pozdrawiam

T.

 

 

 

 

Super, przyjrzałem się temu pobieżnie i wydaje się, że to rozwiąże sprawę, jutro będę to łatał. Jednak moim zdaniem Presta lub chrome muszą wypuścić na to jakąś łatkę bo to jest mega krytyczny błąd, klient jak wejdzie na sklep i zobaczy taki komunikat to od razu stronę wyłączy, przez co zwiększy się liczba porzuconych koszyków.

Dzięki za podesłanie rozwiązania :) mam nadzieje, że zadziała.  

Edited by Ciostek1990 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...