Jump to content
  • 0

Odzyskiwanie sklepu - bład - pomoc?


maciejklaput

Question

Witam, po aktualizacji do najnowszej wersji prestashop wszystko mi padlo. 

Chciałem odzyskać sklep i zainstalowalem go przez activeadmin w nazwa.pl.

Wgrałem bazę danych przez active admin, nastepnie skopiowałem pliki na serwer ftp z mojej kopii. 

Po wejściu na stronę część rzeczy działa normalnie. Części zdjęć brakuje (nie wyświetlają się) a jak chce przejść na stronę inną niż główna to wyskakuje komunikat o błędzie.

"wewnętrzny błąd serwera"

Czy trzeba zmienić jakieś dane w plikach na serwerze? Jeżeli tak to proszę o pomoc w którym pliku ponieważ nie mogę nic znaleźć. Dziękuję

Link to comment
Share on other sites

14 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Mam podobny problem. Autoalizowałem z 1.7.6.5 do 1.7.7.0. Na początku nic nie działało - nie mogłem się zalogować. Doszedłem z suportem presty, żeby zmienić wersję php z 7.2 (było stare ICU) na 7.3. Udało się wejść do Back Office. Ale nie działa poprawnie. Niby mogę przechodzić między sekcjami, niby są produkty, ale już jak chcę edytować produkt (np dodać usunąć zdjęcie poprzez kliknięcie dodaj - guzik nie działa, drag&drop też nie, nie działa guzik dodania marki czy cechy itd. Z dziwnych zachowań nie widzę również np. modułów presty do instalacji w sekcji moduły>katalog.

1. wykasować wszystko z >var (łącznie z podkatalogami (cache, log, sessions)

2. może problem dalej tkwi w php i muszę coś zmodyfikować np w php.ini ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

To są podstawy i czytanie podpiętych postów...

Htaccess to zakładka  Preferencje > Ruch > Przyjazny url > ustaw na nie i zobacz czy cos się zmieniło na stronie.

Tryb debugowania to zakładka Zaawansowane > Wydajność, po jego uruchomieniu jest szansa że w miejscu błędu 500 pojawią się komunikaty błędów.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wystarczy użyć google, błąd 404 oznacza że czegoś nie znaleziono więc sprawdzasz w konsoli jakich plików nie ma i je do grywasz lub podmieniasz ścieżkę do nich.

Błąd 403 oznacza że nie masz dostępu do plików czyli musisz zmienić na serwerze chmody dla katalogów rekursywnie na 755 i dla plików na 644.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...