Jump to content

Instalacja kodu konwersji Google ADS / Prestashop 1.7


KamilCh

Recommended Posts

Witam.

Mam drobny problem z umiejscowieniem kodu konwersji w Google ADS. 

W wiadomości przesłanej z Google ADS widnieją kody dla dwóch rodzajów stron. 

  1. STRONY HTML
  2. STRONY AMP

Ja poszedłem tą pierwszą drogą ( STRONY HTML ) ale zastanawiam się czy słusznie... 

Pierwszy punk wykonałem i dodałem kod do wszystkich podstron.

---------------------------------------------------

  1. Zainstaluj globalny tag witryny na każdej stronie swojej witryny.
  • Otwórz kod HTML każdej strony.
  • Wybierz jedną z następujących opcji:

Jeśli nie masz jeszcze zainstalowanego w witrynie globalnego tagu witryny, skopiuj poniższy tag i wklej go między tagami head (<head></head>):

<!-- Global site tag (gtag.js) - Google Ads: 123456789 --> 
<script async src="https://www.googletagmanager.com/gtag/js?id=AW-1233456789"></script> 
<script> 
 window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'AW-123456789'); 
</script>

---------------------------------------------------

 

Niestety z drugim punktem mam problem i nie wiem jak dodać kod tylko i wyłącznie na stronie podziękowania..... 

Próbowałem umieścić kod w pliku order-confirmation.tpl ale nie widzę możliwości dokonanie tego w taki sposób aby kod wylądował między tagami head (<head></head>)

 

--------------------------------

2. Zainstaluj fragment kodu zdarzenia na stronie konwersji. To strona wyświetlająca się klientom, którzy zrealizowali konwersję w witrynie – może to być np. strona z podziękowaniem za złożenie zamówienia.

  • Otwórz kod HTML strony konwersji.
  • Skopiuj poniższy fragment kodu i wklej go między tagami head (<head></head>) strony, tuż za globalnym tagiem witryny.
     
<!-- Event snippet for Zakup conversion page --> 

<script> gtag('event', 'conversion', { 'send_to': 'AW-123456789/jhjgysBEM6pv8wD', 'value': 1.0, 'currency': 'PLN', 'transaction_id': '' }); </script>

 

  • Dodaj kod, by dynamicznie przekazywać wartość do parametru transaction_id. Jeśli monitorujesz w swojej witrynie zakupy, sprzedaż lub potencjalnych klientów, dzięki temu parametrowi każda konwersja będzie zliczana tylko raz.
  • Dodaj kod, by dynamicznie przekazywać wartości do parametrów value i currency. Dzięki temu będziesz śledzić konwersje wraz z wartościami powiązanymi z daną transakcją, np. przychodami ze sprzedaży.
  • Zapisz zmiany na stronie internetowej.

---------------------------------------------

Teraz mam wątpliwości czy wybrałem sposób dla właściwego typu strony...

Jeśli macie gdzieś poradnik jak zrobić to prawidłowo to będę wdzięczny. 

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli klient po zakupie nie wróci do sklepu klikiem "wróć do sklepu" po płatności to nie zliczy Ci konwersji np. dla płatności online. 

Polecam: https://prestashow.pl/pl/moduly-prestashop/28-prestashop-google-integrator-zrodla-konwersja-remarketing.html

Jeżeli jednak chcesz wstawić ten kod to hmm dodaj go w header normalnie ale dodać warunek coś ala: {if $page_name == 'order-confirmation'}tutaj kod{/if}

Link to comment
Share on other sites

Quote

Jeżeli jednak chcesz wstawić ten kod to hmm dodaj go w header normalnie ale dodać warunek coś ala: {if $page_name == 'order-confirmation'}tutaj kod{/if}

Bardzo dziękuję za podpowiedź. Poniżej wklejam poprawny kod który dodałem do pliku head.tpl i wyświetla się tylko na stronie z potwierdzeniem zamówienia. 

W Prestashop 1.7 należy użyć zmiennej "$page.page_name"

{if $page.page_name == 'order-confirmation'}

<!-- Event snippet for Zakup conversion page --> 
<script> gtag('event', 'conversion', { 'send_to': 'AW-123456789', 'value': 1.0, 'currency': 'PLN', 'transaction_id': '' }); </script> 
{/if}

 

Mam nadzieję, że się komuś przyda 😉

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...