Jump to content
  • 0

Dublowanie produktu na magazynie: produkt zarezerwowany dodaje do stanów


Matakh

Question

Witam serdecznie - jestem nową osobą na forum i powoli rozwijam pierwszy sklep na Preście.

Mam problem ze stanem magazynu (włączone "zarządzanie magazynem"), gdzie w przypadku zamówienia przez klienta produktu, jest on rezerwowany ale nie schodzi ze stanu magazynowego. Dopiero po aktualizacji statusu zamówienia na "wysłane" zostaje on zdjęty z magazynu (ilość -1 w Ruchu). W przypadku ostatniego produktu na stanie (mam tylko po kilka sztuk większych produktów na magazynie) i np. błędu płatności albo płatności przelewem bankowym mam sytuację, w której dalej ktoś może kupić produkt na sklepie, pomimo że ostatnia sztuka jest "zarezerwowana".

Przeszukałem wszystkie konfiguracje i nie udało mi się znaleźć nic, tylko tyle, że przy złożeniu zamówienia na ostatni produkt "faktyczna" ilość produktu dubluje się:
obraz.png.b018424b0f99ef7a9fe0aac2a6fe24b1.png

Dodaje jakby rezerwację do dostępnej ilości.

Jak można rozwiązać ten problem? Chciałbym, aby rezerwacja produktu uniemożliwiała jego dalsze kupowanie - może nawet ściągać go ze stanu, w sytuacjach skrajnych będę go przywracał ręcznie do magazynu.


Z góry serdeczne dzięki za pomoc!
 

obraz.png

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
2 hours ago, endriu107 said:

Jak już zauważyłeś jest to zależne od statusu a właściwie czy status ma ustawione "zauważ czy zamówienie jest poprawne" jeśli tak to sklep uruchamia pewne mechanizmy w tym ściąga produkt ze stanu.

Dzięki serdeczne, wszystko działa dokładnie tak, jak należy.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...