Jump to content
  • 0

Rabat na wysyłkę


LastBell

Question

13 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Wydaje mi się że domyślnie nie da się tego zrobić. Jedyne co możesz ustawić to dodatkowo "Darmowa wysyłka". 

Wg. mojej wiedzy uzyskanie rabatu kwotowego/procentowego na całość wymagało by dodania dedykowanego kodu. Możliwe że są jakieś moduły które to umożliwiają ale nie znam takiego.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie testowałem do końca, ale trzeba tutaj dość mocno zaingerować w pliki PrestaShop.

zmiana 1: /classes/CartRule.php linia 1238: (komentujemy linijkę i dodajemy kolejną)

 // $order_total = $order_package_products_total;
$order_total = $context->cart->getOrderTotal($use_tax, Cart::ONLY_PRODUCTS, $package_products) +  $context->cart->getOrderTotal($use_tax, Cart::ONLY_SHIPPING, $package_products);

zmiana 1: /src/Core/Cart/CartRuleCalculator.php linia 134:

zamiast:

$amount = $cartRow->applyPercentageDiscount($cartRule->reduction_percent);
$cartRuleData->addDiscountApplied($amount);

dajemy:

$amount = $cartRow->applyPercentageDiscount($cartRule->reduction_percent);

// Add also shipping reduction
$initialShippingFees = $this->calculator->getFees()->getInitialShippingFees();
$reduction_shipping_tax_included = $cartRule->reduction_percent * $initialShippingFees->getTaxIncluded() / 100;
$reduction_shipping_tax_excluded = $cartRule->reduction_percent * $initialShippingFees->getTaxExcluded() / 100;
$amount = new AmountImmutable($reduction_shipping_tax_included + $amount->getTaxIncluded(), $reduction_shipping_tax_excluded + $amount->getTaxExcluded());
// END //

$cartRuleData->addDiscountApplied($amount);

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam ponownie. 

Sprawdziłem i niestety, nie działa. Naniosłem zmiany w plikach w których pokazałeś i gdy wpisałem kod promocyjny to kliknięcie przycisku "dodaj" nie powodowało żadnej reakcji, mimo to kliknąłem "przejdź do realizacji zamówienia" i pojawił się błąd 503 :(

Pamięc podręczna wyczyszczona.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 9/24/2023 at 8:56 PM, dippaolo said:

Witam ponownie. 

Sprawdziłem i niestety, nie działa. Naniosłem zmiany w plikach w których pokazałeś i gdy wpisałem kod promocyjny to kliknięcie przycisku "dodaj" nie powodowało żadnej reakcji, mimo to kliknąłem "przejdź do realizacji zamówienia" i pojawił się błąd 503 :(

Pamięc podręczna wyczyszczona.

Przydała by się informacja co to dokładnie za błąd, zmień w pliku /config/defines.inc.php `define('_PS_MODE_DEV_', false);` na `define('_PS_MODE_DEV_', true);` i wtedy odśwież stronę z błędem 503, skopiuj treść błędu i daj znać.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...