Jump to content
  • 0

Zmiana odnośnika w stopce/footer w szablonie oraz zmiana zakładek w wersji na smartfonie.


Szczepan

Question

Witam po raz kolejny i tym razem wierzę że mi po raz kolejny pomożecie..... Mam dwa problemy m.in.

1.) Potrzebuje zmienić nazwę odnośnika w stopce "Best sellers" na "Nasze Hity" (patrz schowek01)

zaznaczam że patrzyłem w Panel administracyjny w Moduły i usługi w moduł "Blok CMS" i w ustawieniach tego modułu nic nie znalazłem.... :((patrz schowek02), (patrz schowek03) oraz patrzyłem w Preferencjach i SEO & URL i też nic nie znalazłem :( (patrz schowek04) oraz (patrz schowek05). Podejrzewam że w plikach tpl, css, php na serwerze da się to zmienić. Teraz pytanie do was gdzie mam to szukać i jaki plik edytować (patrz schowek06).

Drugi problem jaki mam a nie chcę tworzyć nowego wątku/posta to jest m.in to że: 

2.) Na urządzenia mobilnych np. smartfonach są wyświetlane dwie jeszcze zakładki tj. "Informacja o sklepie" oraz "Information" (chodzi mi o sklep w wersji dla urządzeń mobilnych) na komputerze się to nie pojawia.... (patrz schowek07). Chciałbym zamienić "Informacja o sklepie" na "Dane kontaktowe sklepu", "Information" na "Pozostałe informacje". Podejrzewam że to także w plikach tpl, css, php na serwerze się zmienia. Standardowo gdzie ma to szukać i w którym pliku edytować. Pozdrawiam i dzięki za pomoc. 

 

schowek01.jpg

schowek02.jpg

schowek03.jpg

schowek04.jpg

schowek05.jpg

schowek06.jpg

schowek07.png

Edited by Szczepan (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Wiele zależy od szablonu z którego korzystasz oraz z tego jakie ma moduły, zmian możesz dokonać np. w zakładce Preferencje > Seo&URL jeśli nazwa jest pobierana z nazwy strony, w zakładce Lokalizacja > Tłumaczenia > Tłumaczenia zainstalowanych modułów jeśli jest to element stały modułu, w konfiguracji danego modułu tak jak to w screenach widać masz np. w module blockcms ustawione Ifnormation.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Miałeś rację "endriu107" nazwy "Informacja o sklepie" oraz "Informacja" co są widoczne tylko na urządzeniach mobilnych np. smartfonach znajdują się w zakładce Lokalizacja > Tłumaczenia > Tłumaczenia zainstalowanych modułów... (Patrz schowek01 oraz schowek02). Niby wszystko proste... Wystarczy wpisać odpowiednie nazwy w rubrykach w tym przypadku zamiast "Informacja" -> "Pozostałe informacje" oraz "Informacje o sklepie" -> "Dane kontaktowe sklepu" i klikamy Zapisz lub Zapisz i zostań. I tak właśnie robię... :( I tutaj zonk... :( Klikam. Odświeżam front-office/sklep na smartfonie i tu nic. Wchodzę w Panel administracyjny w zakładkę Lokalizacja > Tłumaczenia > Tłumaczenia zainstalowanych modułów i tam znowu poprzednie nazwy "Informacje o sklepie" oraz "Informacja" (w ogóle nie zapamiętało/zapisało nowych). Może mi ktoś powiedzieć dlaczego nie zapamiętuje nowych ustawień...:(  

Aha... I jeszcze jedno w Panelu administracyjnym w Moduły i usługi w zakładce Moduły i usługi klikam Konfiguruj moduł Blok CMS i edytowałem Blok po lewej/Nazwę bloku z Information na Pozostałe informacje (Patrz schowek03) - nic to nie dało.... I zmieniłem na Best Sellers na Nasze Hity (Patrz schowek04) - trzeba wejść w zakładkę Lokalizacja > Tłumaczenia > Tłumaczenia zainstalowanych modułów i tam po zmieniać to co trzeba...

Wersja PrestaShop - 1.6.1.24

Obecnie używany szablon - PRS006

Wersja PHP 7.1.33

Wersja MySQL 10.3.27

zaznaczam że czyściłem przeglądarkę Google Chrome z historii, haseł i cookies oraz bazę danych MySQL za pomocą specjalnego narzędzia/modułu Oczyszczanie PrestaShop do czyszczenia bazy danych no i nic to nie dało.... Proszę o pomoc i wskazówki. Pozdrawiam.    

schowek03.jpg

schowek01.jpg

schowek02.jpg

schowek04.jpg

Edited by Szczepan (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...