Jump to content
  • 0

"Podpięcie" starej domeny do nowego sklepu


KrystianZ

Question

Cześć mam taką zagwostkę. Nie wiem czy dobrze zatytułowałem temat ;) 

Otóż mam działający sklep na docelowej domenie. 

Równolegle chce zacząć robić nowy sklep na prestashop - tak aby stary działał do momentu zakończenia budowy nowego. 

Czy w takim przypadku należy utworzyć jakąś subdomenę z tej co mam i na niej tworzyć sklep a później jakość podpiąć domenę z aktualnego sklepu? 
Głównie chodzi mi właśnie jak po stworzeniu nowego sklepu już na serwerze podpiąć domenę ze starego sklepu tak aby wszystko działało jak powinno :)

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Ja bym Ci proponował stworzenie subdomeny na dev czyli byłoby dev.twojsklep.pl

Czemu akurat dev? Bo subdomena dev przydaje się przy niektórych modułach, nie wołają wtedy o licencję (np x13 tak ma to rozwiązane).

Po zakończeniu prac przerzucasz pliki obecnego sklepu do jakiejś kopii na serwerze a z subdomeny wrzucasz do głównej domeny i cała operacja trwa kilkanaście/kilkadziesiąt sekund

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Zwykle do prostych kont wirtualnych można podpiąć subdomenę operatora. Podpiąłbym subdomenę do nowej lokalizacji, tam postawił i skonfigurował odpowiednio sklep (pod subdomeną operatora) na koniec jeżeli byłoby ok to właściwą domenę przekierowałbym na katalog nowego sklepu - później podmiana nazwy domeny w bazie sklepu + wygenerowanie na nowo htaccess + sprawdzenie ogólnego działania i logów. 

A co ze starym sklepem to już osobna kwestia. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...