Jump to content
  • 0

Pokaż / ukryj długi tekst w opisie kategorii


_luk

Question

Mam kategorie oraz podkategorie które mają dosyć długi opis który potrzebny jest do SEO ale nie wygląda on zbyt ładnie jak wejdzie się na stronę kategorii. Teraz mam pytanie czy jest możliwość aby dorobić przycisk Zwiń / Rozwiń tak aby 2 - 3 linijki pierwsze były zawsze wyświetlone a resztę można było jak ktoś będzie miał ochotę doczytać.

Próbowałem dodać własny kod CSS oraz użyć znanych mi rozwiązań ale niestety nie daje to żadnego efektu.

Może ktoś zna rozwiązanie lub jakiś moduł który można zakupić i uzyskać taką funkcjonalność.

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Cześć, 
W pierwszej kolejności trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy jeżeli większość tekstu będzie na początku ukryta, to czy roboty Google dobrze ją odczytają. Z tego co się orientuję, jest ryzyko, że ukryty tekst nie będzie brany pod uwagę. 

W drugiej kolejności - można zrobić drobną programistyczną wstawkę w kod, która doda w którymś miejscu tekstu znacznik HTML służący do zwijania / rozwijania. Mechanikę można dopisać w JavaScripcie. Podejrzewam jednak, że może to być trochę za bardzo skomplikowane.

Zastanowiłbym się jeszcze nad tym, że jeżeli te opisy kategorii są tylko pod SEO, to czy nie warto byłoby ich wyświetlać pod produktami, zamiast na górze.

Samodzielne przeniesienie wyświetlania opisu z góry na dół powinno być już nieco prostsze, a przy okazji nie ma obawy czy roboty Google odczytają zawartość.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...