Jump to content
  • 0

Dodatkowe opcje w produkcie


ArkadiuszWasik

Question

Dzień dobry

Potrzebuję rozwiązania mojego problemu.

Otóż potrzebuje takiego rozwiązania:

1.Produkt np. Piłka:

*klient wybiera czy piłka ma być z dodatkowych napisem
*klient wybiera czy piłka ma być z napompowana.

Obie te opcje są dodatkowo płatne.

Chcę aby była możliwość wybierania czy dana opcja jest dostępna przy danym produkcie. Wiem że kombinacje po części rozwiązują ten problem ale ma to olbrzymią wadę (tworzy się to jako osobny produkt, a fizycznie to jeden i ten sam)

 

Czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu?

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Hej,

myślę, że nie ma prostego rozwiązania, raczej musisz myśleć o produkcie z kombinacjami. Bez zmian w kodzie lub modułu nie uzyskasz tego efektu. Domyślnie dodanie "custom text" nie podnosi ceny. Gdybyś myślał  o module, który realizuje coś podobnego: https://addons.prestashop.com/demo/FO9347.html.

Bezkosztowo możesz ustawić dwa produkty - z dodatkowym tekstem i bez - każdy produkt w innej cenie cenie.

Jeśli chodzi o dodatkową usługę do piłki możesz stworzyć kombinację czy Piłka napompowana? Tak/Nie z odpowiednim wpływem na cenę. Domyślenie wyświetla opcje do wyboru bez pokazywania jak zmieni się cena (i znowu jeśli chcesz aby wyświetlała się cena od razu przy opcjach to wymaga modułu lub modyfikacji). Możesz to sobie przetestować.

Rozejrzyj się po modułach - może coś znajdziesz, co pasuje do Twoich potrzeb. Może ktoś z kolegów na forum używał jakiegoś modułu i jeszcze coś dopowie.

Powodzenia

T.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Moduł modyfikuje kwotę końcową wybranego produktu, czyli jeżeli produkt kosztuje standardowo 100zł i dodanie napisu kosztuje 20zł, to w koszyku ten produkt będzie miał cenę 120zł i tak będzie to finalnie wyglądać na podsumowaniu. Nie tworzone są żadne dodatkowe produkty.

W kwestii kosztów niestety nie jestem wstanie powiedzieć, czy wszystko liczy się jak trzeba.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...