Jump to content
  • 0

Znikający przewoźnicy


Maryando

Question

Proszę o usunięcie, z góry wielkie dzięki. 

 

Witam,

Czy spotkał się ktoś z was z problemem znikających przewoźników? W skrócie wygląda to tak, że na pewnych urządzeniach (piszę pewnych, bo ciężko znaleźć jakąś zależność głównie urządzenia mobilne i niektóre laptopy) nie są widoczne wszystkie formy dostawy. 
Mam 8 form dostawy z czego widoczne są tylko 4. Zapewniam, że wszystkie ustawienia są poprawne.

- Wszystkie kraje Europy włącznie z polską są przypisane do Strefy Europa a ta jest zaznaczona w ustawieniach każdego przewoźnika. (Dodawałem strefę Polska, przypisując do niej Polskę i zaznaczając ją w ustawieniach przewoźników jednak brak efektu)
- Adres sklepu pokrywa się ze strefą 
- Wszyscy kurierzy są włączeni 

Mamy integrację InPost od Sensbit, która ostatnio miała kilka aktualizacji z krytycznymi błędami płatności, gdzie klient podczas wyboru płatności dostawał ERROR 500. 
W ciągu ostatnich 2 dni wyszły 3 nowe wersje i nowa wydaje się stabilna, choć i tak dla pewności jedziemy na starej sprawdzonej, bo na nowej jakoś dziwnie mało zamówień jest na sklepie. 

Ale do czego zmierzam, od tego samego czasu pojawiły się też te problemy z widocznością przewoźników, chyba że to bieg okoliczności. 
Deweloper milczy a ja wyrywam sobie włosy z głowy szukając przyczyny. 

Zajrzałem do bazy danych i mamy tam ponad 150 pozycji w tabeli „ps_carriers”, przy czym tylko 8 jest aktywnych.
Czy można bez problemu usunąć wszystkich nieużywanych przewoźników z tej tabeli? Wiem, że mogą być przypisani do wcześniejszych zamówień, ale nie zależy mi na tych zamówieniach a wydaje mi się, że to może pomóc. 

Czytałem na grupie Presty FB, że to znany problem na Preście jednak nigdzie nikt nie podaje jego rozwiązania.

Jeśli ktoś miał podobny problem i go rozwiązał proszę podzielcie się…
Będę nadal szukał rozwiązania, jak znajdę odezwę się…
Dzięki

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Hej,

Przepraszam wiem jak działa forum, jednak w tym przypadku szkoda naprawdę słów. Klient powiązał sobie bezpośrednio produkty do przewoźników. Część produktów dodawałem na sklep ja, a część on sam. Moje produkty nie miały powiązań z przewoźnikami a jego miały, tak więc losowo zależy który produkt klient wrzucił do koszyka, widział pełna listę kurierów, lub też nie. Nie było kompletnie związku pomiędzy wyświetlanie na mobile czy desktop, bo głównie zależało to od tego jakie produkty wrzuciło się do koszyka... 

W międzyczasie nastąpiło wiele zmian przewoźników, jedni byli usuwani, kolejni dodawani, więc i powiązania się zmieniły. Sprawdzałem konfigurację produktów jako pierwszą rzecz na liście, jednak sprawdzałem produkty jedynie dodanie przez siebie, bo były najwyżej na liście. Nie widząc problemu sprawdziłem strefy lokalizacje i ich przypisanie do danego przewoźnika.

Później głębiej wyłączanie modułów i finalnie grzebanie w bazie danych gdzie usunąłem z tabeli starych nie istniejących przewoźników nie powiązanych za zamówieniami, tak więc jak widzisz głupie przeoczenie i głupie rozwiązanie. 

Choć może masz rację i ktoś zrobi podobnie... 

 

Edited by Maryando
zapomniałem o czymś (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...