Jump to content
  • 0

Połączenie z Baselinker


JohnnyJohnny

Question

Dzień dobry,

korzystam z baselinkera jako magazynu dla moich produktów z allegro. Zakładam sklep internetowy na prestashop i widziałem, że baselinker ma dwie gotowe integracje z prestą przez plik konfiguracyjny na serwerze oraz przez API. Ma ktoś doświadczenie z łączeniem baselinkera z Prestashop?

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Połączyłem przez plik, de facto banał :)
NIE otwieraj pliku konfiguracyjnego w notatniku bo nie da się czytać użyj Notepad++
Musisz podać tylko kilka prostych danych jak adres, nazwa i login do bazy, plik wrzucasz gdzie tylko chcesz na swój serwer a w baselinkerze dodajesz ścieżkę do pliku ;)
Tajemniczy "token/kod" generuje się w baselinkerze i wkleja do pliku konfiguracyjnego ;)

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
13 hours ago, PikaDarkstar said:

Połączyłem przez plik, de facto banał :)
NIE otwieraj pliku konfiguracyjnego w notatniku bo nie da się czytać użyj Notepad++
Musisz podać tylko kilka prostych danych jak adres, nazwa i login do bazy, plik wrzucasz gdzie tylko chcesz na swój serwer a w baselinkerze dodajesz ścieżkę do pliku ;)
Tajemniczy "token/kod" generuje się w baselinkerze i wkleja do pliku konfiguracyjnego ;)

 

 

Ok też się udało bezproblemowo połączyć z prestą. Tylko trochę minęło się z naszymi wymaganiami. Mianowicie chcieliśmy obsługiwać cały magazyn z poziomu baselinkera. Tzn aktualnie synchronizowaliśmy naszego subiekta z baselinkerem i potem przez baselinkera do allegro. A teraz tworzymy prestę i chcieliśmy aby baselinker był centrum naszej sprzedaży. O ile zamówienia tak będą działać to gorzej z produktami. Chcieliśmy aby produkty i stany były synchronizowane automatycznie w kierunku Baselinker >> Presta. Masz jakiś pomysł na to?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Rozumiem że chodzi o to by sprzedaż na dowolnej platformie (np allegro) aktualizowała stan magazynowy w baselinkerze a ten aktualizował stan magazynowy w prestashop?
Jeśli dobrze rozumiem, to niestety nie mam pomysłu (gotowego rozwiązania) jak to ogarnąć.
Nie mam dostępu do baselinkera miałem tylko dokonać integracji pomiędzy tymi platformami.
Będę jeszcze coś działał w tym temacie,  jeśli coś ustalę dam tutaj znać.



 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

@PikaDarkstar Tak dokładnie o to chodzi. Za centrum naszego e-commerce chcemy używać baselinkera. Jako iż baselinker ma w sumie wszystko gotowe, połączenia z kurierami inpostem itp. ma wyjście na inne marketplace i ma magazyn który wystarcza naszym potrzebom (mamy już baselinkera połączonego z dwoma różnymi subiektami) Chcemy otworzyć sklep internetowy i brakuje nam synchronizacji stanów i nie opłaca nam się kupować gotowego modułu Prestashop >> SubiektGT bo nie potrzebujemy aż takiego super rozwiniętego i w sumie drogiego rozwiązania jak na nasze potrzeby.

W teorii taka synchronizacja jest prosta. Api baselinkera zwraca stany magazynowe i tak samo api presty. Wystarczyłby skrypt który porównuje np. SKU baselinker z Kod Dostawcy w presta i gdy w preście jest więcej niż w baselinkerze to zmienia wartość w preście. W teorii prosta zasada działania ale w praniu wyjdzie, że to bardziej skomplikowane.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 9/17/2020 at 7:59 AM, JohnnyJohnny said:

@PikaDarkstar Tak dokładnie o to chodzi. Za centrum naszego e-commerce chcemy używać baselinkera. Jako iż baselinker ma w sumie wszystko gotowe, połączenia z kurierami inpostem itp. ma wyjście na inne marketplace i ma magazyn który wystarcza naszym potrzebom (mamy już baselinkera połączonego z dwoma różnymi subiektami) Chcemy otworzyć sklep internetowy i brakuje nam synchronizacji stanów i nie opłaca nam się kupować gotowego modułu Prestashop >> SubiektGT bo nie potrzebujemy aż takiego super rozwiniętego i w sumie drogiego rozwiązania jak na nasze potrzeby.

W teorii taka synchronizacja jest prosta. Api baselinkera zwraca stany magazynowe i tak samo api presty. Wystarczyłby skrypt który porównuje np. SKU baselinker z Kod Dostawcy w presta i gdy w preście jest więcej niż w baselinkerze to zmienia wartość w preście. W teorii prosta zasada działania ale w praniu wyjdzie, że to bardziej skomplikowane.

Cześć, czy udało Ci się połączyć poprawnie prestashop z baselinker? Jeżeli tak to proszę o kontakt :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...